E-autobus na ulicach Białegostoku

0
79

Zapraszamy mieszkańców na przejażdżkę autobusem elektrycznym. Pojazd został wypożyczony, aby sprawdzić, jak funkcjonuje w białostockich warunkach. Testowanie potrwa do piątku. Czekamy na opinie białostoczan.

Elektryczny, klimatyzowany autobus będzie jeździł po białostockich ulicach między 27 a 31 sierpnia. Z bezpłatnych przejazdów linią E można skorzystać od godz. 10.00 do 18.00, co 30 minut. Trasa przebiega następującymi ulicami: Bohaterów Monte Cassino – Lipowa – Grochowa – K. Kalinowskiego – Plac NZS – M. Curie-Skłodowskiej – Świętojańska – A. Mickiewicza – Elektryczna – J. K. Branickiego – Al. J. Piłsudskiego – Botaniczna – Poleska – dworzec autobusowy.

Dzięki testom kierowcy Białostockiej Komunikacji Miejskiej zapoznają się z techniką jazdy takim autobusem i zweryfikują zużycie energii elektrycznej na śródmiejskiej trasie. Będzie można także sprawdzić, jakie są koszty eksploatacji takiego pojazdu.

To także okazja dla pasażerów i fanów elektromobilności do porównania komfortu jazdy autobusem tradycyjnym i elektrycznym. Opinie i uwagi na temat elektrycznego autobusu prosimy kierować na adres: bkm@um.bialystok.pl. Dziesięć pierwszych osób, które wyślą e-maile z uwagami, otrzyma upominek (odbiór nagród osobisty). Opinie można także zgłaszać pod nr tel. 85 869 69 80 lub wyrazić je na profilu Wschodzący Białystok w wydarzeniu „E-autobus w Białymstoku”.

Testowanie elektrycznego autobusu jest związane z tym, że Miasto planuje ogłoszenie przetargu na dostawę 25 takich pojazdów. Zakupy mają się odbyć w ramach projektu „Intermodalny węzeł komunikacyjny w Białymstoku”, na który Miasto otrzymało dotację unijną.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here