AKCJA Bezpieczna droga do szkoły

0
48

Strażnicy miejscy wraz z funkcjonariuszami Policji i pracownikami Zarządu Dróg Miejskich kontrolują rejony białostockich szkół podstawowych. Sprawdzają przede wszystkim oznakowanie i sygnalizację na przejściach dla pieszych, a także stan barierek ochronnych. Dzięki temu uczniowie będą bezpieczni w drodze do szkoły.  

Kończą się wakacje, a dzieci przygotowują się do nowego roku szkolnego. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych Straż Miejska, Policja i Zarząd Dróg Miejskich kontrolują okolice 47 białostockich szkół podstawowych. Najpierw są sprawdzane placówki usytuowane najbliżej ruchliwych ulic i skrzyżowań.

Kontrole obejmują czytelność i prawidłowość oznakowania drogowego – przede wszystkim przejść dla pieszych, działanie i widoczność sygnalizacji świetlnej i stan barierek zabezpieczających przed wtargnięciem na jezdnię.

Po zakończeniu kontroli i po rozpoczęciu roku szkolnego strażnicy miejscy będą patrolować przejścia dla pieszych wokół szkół. Ponadto od września wznowią organizowane od lat zajęcia profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas tych spotkań pierwszoklasiści będą poznawać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here