Obywatel Białorusi posługiwał się paszportem z podrobionymi stemplami

0
17

Funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach zatrzymali obywatela Białorusi posługującego się paszportem, w którym znajdowały się podrobione stemple kontroli granicznej.

2 września 2018 r. na drogowym przejściu granicznym w Bobrownikach do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski zgłosił się obywatel Białorusi. Podróżny przedstawił do kontroli białoruski paszport, w którym znajdowały się podrobione odbitki stempli litewskiej, włoskiej i hiszpańskiej kontroli granicznej.

Z uwagi na fakt posłużenia się paszportem z zamieszczonymi podrobionymi na wzór oryginalnych odbitkami stempli kontroli granicznej 39 – letni obywatel Białorusi został zatrzymany (art. 270 § 1 kk). Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia i dobrowolnie poddał karze grzywny. Ponadto wydano mu decyzję o cofnięciu wizy oraz zobowiązano cudzoziemca do powrotu. Mężczyzna otrzymał również zakaz ponownego wjazdu do Polski na okres 1 roku. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji obywatel Białorusi opuścił terytorium Polski.

SG Podlasie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here