Kreatywne warsztaty – to propozycja dla całych rodzin

0
18
materiały Galerii Arsenał

Galeria Arsenał zaprasza młodzież w wieku 11–16 lat wraz z rodzicami na ceramiczne warsztaty rodzinne pod hasłem „Naczynia połączone”. Poprowadzi je artystka wizualna Paulina Horba.

– Warsztaty „Naczynia połączone” to propozycja kreatywnej pracy z formą i materią. Chcę, by uczestnicy inaczej spojrzeli na przedmioty codziennego użytku – z perspektywy twórcy, który nie ogranicza się tylko do ich funkcji, ale też dba o ich pełny wyraz, dba o zespolenie kształtu z przeznaczeniem, a także z perspektywy relacji między tworzonymi przedmiotami. Warsztaty ceramiki użytkowej będą okazją do poznania techniki pracy na kole garncarskim oraz modelowania formy z plastrów walcowanej gliny. Powstałe w trakcie dwóch pierwszych zajęć naczynia zostaną wypalone, a następnie poddane szkliwieniu podczas ostatniego spotkania warsztatowego – pisze Paulina Horba.

Warsztaty odbędą się 15 września, 29 września i 13 października (soboty) w godz. 11.00 -13.00 w Galerii Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2. Koszt trzydniowych warsztatów to 12 zł. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: k.kida@galeria-arsenal.pl do czwartku, 13 września, do godz. 14:00.

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here