Kreatywne warsztaty – to propozycja dla całych rodzin

0
15
materiały Galerii Arsenał

Galeria Arsenał zaprasza młodzież w wieku 11–16 lat wraz z rodzicami na ceramiczne warsztaty rodzinne pod hasłem „Naczynia połączone”. Poprowadzi je artystka wizualna Paulina Horba.

– Warsztaty „Naczynia połączone” to propozycja kreatywnej pracy z formą i materią. Chcę, by uczestnicy inaczej spojrzeli na przedmioty codziennego użytku – z perspektywy twórcy, który nie ogranicza się tylko do ich funkcji, ale też dba o ich pełny wyraz, dba o zespolenie kształtu z przeznaczeniem, a także z perspektywy relacji między tworzonymi przedmiotami. Warsztaty ceramiki użytkowej będą okazją do poznania techniki pracy na kole garncarskim oraz modelowania formy z plastrów walcowanej gliny. Powstałe w trakcie dwóch pierwszych zajęć naczynia zostaną wypalone, a następnie poddane szkliwieniu podczas ostatniego spotkania warsztatowego – pisze Paulina Horba.

Warsztaty odbędą się 15 września, 29 września i 13 października (soboty) w godz. 11.00 -13.00 w Galerii Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2. Koszt trzydniowych warsztatów to 12 zł. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: k.kida@galeria-arsenal.pl do czwartku, 13 września, do godz. 14:00.

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here