Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie nieodpowiedzialny kierujący został wyeliminowany z ruchu drogowego. Dwaj mężczyźni uniemożliwili kontynuowanie jazdy nietrzeźwemu kierowcy opla. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu. Teraz dalszym losem 63-latka zajmie się sąd.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w minioną niedzielę wieczorem, przed godziną 21, otrzymał informację o kierowcy, który uszkodził kilka samochodów na jednym z parkingów na osiedlu Zielone Wzgórza. Zgłaszający twierdził, że mężczyzna jest pijany, a on wspólnie z sąsiadem zabrał mu kluczyki od pojazdu uniemożliwiając dalszą jazdę. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi z patrolówki. Z relacji zgłaszających wynikało, że jeden z nich będąc w domu usłyszał huk uderzenia. Natychmiast wyjrzał przez okno. Zobaczył jak kierowca opla manewruje po parkingu uderzając w zaparkowane auta. Widząc co się dzieje wybiegł z mieszkania by interweniować. To samo zrobił także jego sąsiad, który również widział całe zdarzenie. Obaj mężczyźni podeszli do manewrującego samochodu. Otworzyli drzwi kierowcy i wyjęli ze stacyjki klucz uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę 63-latkowi, po czym od razu zawiadomili Policję. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem 63-latka zajmie się sąd. Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie dwóch mężczyzn prawdopodobnie nie doszło do tragedii.

bialystok.policja.gov.pl