Białoruskie ślady w Białymstoku. Spacer historyczny i promocja mapy

materiały organizatora

Już w piątek (21 września) można wybrać się na spacer białoruskimi śladami. Każdy uczestnik wycieczki otrzyma też mapę.

Białystok to miasto polsko-białoruskiego pogranicza. Wystarczy wspomnieć, iż w latach 1569-1795 ulicami miasta przebiegała granica między Koroną Królestwa Polskiego i Wielkim Księstwem Litewskim, którego spadkobiercą jest naród białoruski. Na mapie oznaczone są miejsca związane z historią, kulturą, edukacją i polityczną działalnością środowiska białoruskiego. Warto wybrać się na wędrówkę po Białymstoku białoruskimi śladami!

Mapy znajdą się w punktach informacji turystycznej na terenie Białegostoku. Projekt graficzny mapy jest dziełem Pauliny Gajdy-Deszczki z Linepag Studio.

Wszystkie osoby, które przybędą na spacer otrzymają limitowaną, nieskładaną edycję mapy do powieszenia na ścianie.

Podczas spaceru warto uważnie słuchać przewodnika Aliakseja Trubkina. Na zakończenie przeprowadzony zostanie szybki quiz, w którym wygraną będą pamiątkowe kubki z logo projektu „Białoruskie ślady w Białymstoku”.

Miejsce i czas zbiórki – Rynek Sienny (okolice Wodopojki), godzina 16.30.

Organizatorem projektu jest „Szczyty” – Związek na Rzecz Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej. Projekt „Białoruskie ślady w Białymstoku” jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.