Białystok – Pościg za pijanym kierowcą zakończony wypadkiem – 5 osób w szpitalu

Dzisiaj po godzinie 17:00 do dyżurnego policji w Białymstoku wpłynęło zawiadomienie, że ze sklepu przy Witosa w Białymstoku wyszedł nietrzeźwy mężczyzna który kupił alkohol i wsiadł do samochodu osobowego marki Audi.

Na miejsce natychmiast ruszyły patrole które podjęły próbę zatrzymania podejrzanego kierowcy. Kierowca jednak nie reagował i zaczął uciekać ulicami Białegostoku.

Okazało się, że kierujący to 41 – latek posiadający czynny zakaz prowadzenia pojazdu.

Na ul. Składowej pijany kierowca nie reagując na sygnały do zatrzymania, umyślnie doprowadził do zderzenia z radiowozem marki Skoda Oktawia. Po zderzeniu stracił panowanie nad pojazdem i przejeżdżając przez pas zieleni, zderzył się z jadącymi z przeciwka samochodami marki Audi A3 i Toyota.
W wyniku tego zdarzenia ucierpiały 3 osoby dorosłe i 2 dzieci z Audi zostały przewiezione do szpitala.

Na Składowej cały czas prowadzone są czynności przez funkcjonariuszy policji,

Pas w kierunku tunelu na wysokości stacji Shell jest zablokowany.

W chwiili obecnej ruch został przekierowany na przeciwległy pas.

Podziękowania za foto dla Kolizyjne Podlasie