Nowe oświetlenie uliczne w Białymstoku

0
53

Na kolejnych białostockich ulicach będzie bezpieczniej. W kilkunastu miejscach, m.in. na Wysokim Stoczku, Dziesięcinach, Dojlidach i Białostoczku zostaną wybudowane nowe latarnie. To kolejny etap inwestycji, która ma poprawić komfort i bezpieczeństwo białostoczan.

Prace będą polegały na ustawieniu nowych słupów, montażu linii kablowych i opraw oświetleniowych. Inwestycje dotyczą oświetlenia ulic: Długiej, Ogrodniczki, Pochyłej, Dziecinnej, Budowlanej, Pomiarowej, Działkowej, Studziennej, Gromadzkiej, K. Fiedorowicza, Scaleniowej, Blokowej, Koszykowej, F. Chopina, Parkowej, Przemysłowej, Jesionowej, Żytniej, Zagumiennej i Białostoczek. Wymiana oświetlenia w tych miejscach potrwa do końca listopada.

Natomiast nowe oświetlenie na ulicach: Wysoki Stoczek, Kasprzaka, Pokładowej, Dokerów, Busolowej, Marynarskiej i Kadłubowej pojawi się na początku grudnia.

W ramach inwestycji wybudowane zostały już latarnie na Dojlidach Górnych, Osiedlu Młodych, Skorupach i Bacieczkach. Powstało nowe oświetlenie m.in. ulic: Przepiórki, pomiędzy Zaściańską a Promotorską, Zalesie, Milowej, Holowniczej, Morelowej, Kowalskiej i Zawady. Ponadto wymieniono oświetlenie przy takich ulicach, jak Neptuna, Saturna, Kobryńskiej, bez nazwy od Hetmańskiej i W. Lewandowskiego.

Łączny koszt całego przedsięwzięcia, które potrwa do końca roku, to ponad 3,5 mln złotych.

Eliza Bilewicz – Roszkowska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here