Rockowania. Do wygrania jest 5 tys. zł i koncert live

0
22
pixabay.com

Zbliża się finał trzeciej edycji Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania 2018”. O główną nagrodę powalczy siedem zespołów z całego województwa.

Sześciu finalistów – Michał Czarnecki, Cathleen, Scarmclaws, SamoHa, Amnestia i Syndrom – zostało wyłonionych w eliminacjach powiatowych, które Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, organizator przeglądu, przeprowadzał od kwietnia tego roku. Siódmy uczestnik finału to grupa With All Your Strenght – zwycięzca głosowania internetowego na ostatniego finalistę.
– To już trzecia edycja naszego przeglądu, a poziom cały czas mamy bardzo wysoki – przekonuje pomysłodawca Rockowań Cezary Mielko, zawodowo dyrektor WOAK, a prywatnie perkusista w zespole Bright Ophidia. – Tegoroczny finał zapowiada się naprawdę emocjonująco, bo nie ma zdecydowanych faworytów. Wystąpi siedem  mocnych składów i każdy werdykt jest możliwy.
Oprócz Cezarego Mielki w jury finału zasiądą przedstawiciel Polskiego Radia Białystok – partnera przeglądu i fundatora nagrody specjalnej, czyli koncertu live na antenie radia – oraz Grzegorz Kupczyk, legendarny polski wokalista i muzyk.
Finał Rockowań odbędzie się 20 października w Spodkach WOAK przy św. Rocha 14 w Białystoku. Część konkursowa rozpocznie się o godzinie 15:00, a od godz. 19.00 zagrają goście finału: Rock Paper Sister, zwycięzca poprzedniej edycji: Gypsy Caravan oraz – jako gwiazda imprezy – Grzegorz Kupczyk i zespół CETI.
Bilety w cenie 20 zł (przedsprzedaż) są do nabycia w obu siedzibach WOAK: przy Kilińskiego 8 i św. Rocha 14. W dniu koncertu będą o 10 złotych droższe.
Więcej informacji o Rockowaniach można znaleźć na stronie przeglądu: www.woak.bialystok.pl/rockowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here