Ceny ubezpieczeń OC w Białymstoku niższe, niż średnia w kraju [Raport]

Narzekasz na ceny OC? W Białymstoku nie jest tak źle! Średnio, w III kwartale 2018 roku, kierowcy z Białegostoku płacą za obowiązkowe ubezpieczenie OC mniej niż wynosi ogólnopolska średnia - wynika z analizy porównywarki ubezpieczeń mfind.pl.

Według wyliczeń mfind, średnia cena polisy OC w Białymstoku wyniosła w ostatnich trzech miesiącach 2018 roku 922 zł. Ogólnopolska średnia to 957 złote. W regionie jest więc trochę taniej.

OC w Białymstoku a inne miasta w Polsce

Jak na tle innych miast wypada Białystok? Najtaniej nie jest, ale też daleko nam do najdroższych miast w Polsce. Najtaniej za OC płacą kierowcy z Opola i okolic, niedrogo jest też w Kielcach, Rzeszowie, czy Olsztynie. Tam ceny są niższe od białostockiej średniej nawet o ponad 100 zł. Warto jednak nadmienić, że, we Wrocławiu, który w zestawieniu cen OC wypada najdrożej, roczna polisa OC kosztuje średnio nawet 1202 złote.

Jak wynika z analizy kalkulatora OC/AC mfind.pl, najtańszą polisę OC w Białymstoku w III kwartale 2018 roku zaoferowano 56-letniej mieszkańce Białegostoku, która porusza się samochodem Daewoo Matiz z 2002 roku. Ile kosztowało takie najtańsze OC? Dokładnie 403 zł, a więc ponad dwa razy mniej niż wynosi średnia dla regionu.

Dobra wiadomość to fakt, że OC w Polsce w tym roku tanieje. Ceny polis względem III kwartału 2017 spadły nawet o 15 %. W przypadku Białegostoku jest to spadek o 14%. Dla kierowców są to konkretne oszczędności.

Według porównywarki mfind.pl, znaczne podwyżki na razie są mało realne. Bartłomiej Roszkowski, CEO mfind, podkreśla jednak, że nie wszyscy kierowcy są beneficjentami aktualnych obniżek:  W Polsce pokutuje ciągle przywiązanie do jednego ubezpieczyciela i brak świadomości na temat polisy OC. Ciągle zdarza się, że agenci komunikują i sprzedają klientom „najlepsze OC” –  podczas gdy taka polisa ma wszędzie taki sam zakres i przepłacanie za nią jest po prostu wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Dlatego trzeba porównywać ceny i nie ma sensu płacić więcej niż to konieczne.

Pełny raport znajdziesz pod adresem: https://www.mfind.pl/akademia/raporty-i-analizy/srednie-ceny-oc/

1 KOMENTARZ

1. Różnica w propozycji OC dla tego samego kierowcy z różnych towarzystw może wynieść nawet 1000 zł. Zdecydowanie warto więc porównywać składki, by nie przepłacić obowiązkową polisę, której zakres jest wszędzie taki sam.
    Katarzyna
    ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl