Ceny ubezpieczeń OC w Białymstoku niższe, niż średnia w kraju [Raport]

Narzekasz na ceny OC? W Białymstoku nie jest tak źle! Średnio, w III kwartale 2018 roku, kierowcy z Białegostoku płacą za obowiązkowe ubezpieczenie OC mniej niż wynosi ogólnopolska średnia - wynika z analizy porównywarki ubezpieczeń mfind.pl.

1
97


Według wyliczeń mfind, średnia cena polisy OC w Białymstoku wyniosła w ostatnich trzech miesiącach 2018 roku 922 zł. Ogólnopolska średnia to 957 złote. W regionie jest więc trochę taniej.

OC w Białymstoku a inne miasta w Polsce

Jak na tle innych miast wypada Białystok? Najtaniej nie jest, ale też daleko nam do najdroższych miast w Polsce. Najtaniej za OC płacą kierowcy z Opola i okolic, niedrogo jest też w Kielcach, Rzeszowie, czy Olsztynie. Tam ceny są niższe od białostockiej średniej nawet o ponad 100 zł. Warto jednak nadmienić, że, we Wrocławiu, który w zestawieniu cen OC wypada najdrożej, roczna polisa OC kosztuje średnio nawet 1202 złote.

Jak wynika z analizy kalkulatora OC/AC mfind.pl, najtańszą polisę OC w Białymstoku w III kwartale 2018 roku zaoferowano 56-letniej mieszkańce Białegostoku, która porusza się samochodem Daewoo Matiz z 2002 roku. Ile kosztowało takie najtańsze OC? Dokładnie 403 zł, a więc ponad dwa razy mniej niż wynosi średnia dla regionu.

Dobra wiadomość to fakt, że OC w Polsce w tym roku tanieje. Ceny polis względem III kwartału 2017 spadły nawet o 15 %. W przypadku Białegostoku jest to spadek o 14%. Dla kierowców są to konkretne oszczędności.

Według porównywarki mfind.pl, znaczne podwyżki na razie są mało realne. Bartłomiej Roszkowski, CEO mfind, podkreśla jednak, że nie wszyscy kierowcy są beneficjentami aktualnych obniżek:  W Polsce pokutuje ciągle przywiązanie do jednego ubezpieczyciela i brak świadomości na temat polisy OC. Ciągle zdarza się, że agenci komunikują i sprzedają klientom „najlepsze OC” –  podczas gdy taka polisa ma wszędzie taki sam zakres i przepłacanie za nią jest po prostu wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Dlatego trzeba porównywać ceny i nie ma sensu płacić więcej niż to konieczne.

Pełny raport znajdziesz pod adresem: https://www.mfind.pl/akademia/raporty-i-analizy/srednie-ceny-oc/

1 KOMENTARZ

  1. Różnica w propozycji OC dla tego samego kierowcy z różnych towarzystw może wynieść nawet 1000 zł. Zdecydowanie warto więc porównywać składki, by nie przepłacić obowiązkową polisę, której zakres jest wszędzie taki sam.
    Katarzyna
    ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here