Białystok – Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie nieodpowiedzialny kierujący został wyeliminowany z ruchu drogowego. Trzej mężczyźni uniemożliwili mu dalszą jazdę. Jak się okazało, kierowca volkswagena miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Teraz dalszym losem 67-latka zajmie się sąd.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w miniona sobotę, przed godziną 16, otrzymał zgłoszenie dotyczące uszkodzenia płotu przez samochód manewrujący na parkingu. Do zdarzenia doszło w gminie Tykocin. Kierowca volkswagena uderzył z impetem w ogrodzenie i próbował odjechać z miejsca kolizji. Całe zdarzenie widzieli świadkowie- 3 mężczyzn, którzy skutecznie uniemożliwili kierowcy ucieczkę. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani mundurowi z białostockiej drogówki. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 67-latek. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ten miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie mężczyzn, którzy uniemożliwili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu mężczyźnie, pijany kierowca został wyeliminowany z ruchu, a dzięki temu prawdopodobnie nie doszło do tragedii.