Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów

0
134

Fabrykę produkującą 3 tys. sztuk papierosów na minutę zlikwidowali funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej współdziałając z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Poznaniu Wydziału w Kaliszu oraz Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu Referatu Realizacji w Kaliszu. Wyliczone straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatków wynoszą blisko 6 mln zł.

W jednej z hal na terenie powiatu konińskiego funkcjonariusze ujawnili działającą, kompletną linię do produkcji papierosów. W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczono 1,2 mln sztuk papierosów, blisko 3,4 tony krajanki tytoniowej i odpadu papierosowego oraz inne półprodukty (filtry, owijki itp.) o szacunkowej wartości w sumie ponad 3,5 mln zł.

Funkcjonariusze zaskoczyli przestępców w trakcie nielegalnej produkcji. W związku ze sprawą zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku 24 – 59 lat (1 Polaka, 1 Łotysza i 3 obywateli Mołdowy). Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. Przyznali się do zarzucanego im czynu i dobrowolnie poddali karze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 2 lat, dozór kuratora oraz karze grzywny. Obywatel Polski usłyszał zarzut pomocnictwa w nielegalnej produkcji papierosów. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Koninie.

Od początku 2018 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w sumie nielegalne papierosy, krajankę i susz tytoniowy oraz tytoń o łącznej szacunkowej wartości  blisko 9,7 mln zł.

Nielegalna fabryka papierosów

źródło SG Podlasie

Podziękowania za foto dla Kolizyjne Podlasie

Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here