Rywalizacja łyżwiarzy

0
20

W piątek (16 listopada) na miejskim lodowisku rozpoczęły się zawody short track 8th Evo Cup – Białystok Cup. Zapraszamy mieszkańców do kibicowania – wstęp na trybuny jest bezpłatny.

W dniach 16-18 listopada 2018 r. na lodowisku Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywają się międzynarodowe zawody Evo Cup w short tracku. To okazja, by obejrzeć ten widowiskowy sport zimowy.

W zawodach biorą udział juniorzy i seniorzy, którzy ściągają się na kilku dystansach (m.in. 500, 1000 i 1500 m). Organizuje je Łyżwiarski Klub Sportowy „Juvenia” Białystok.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wziął udział w otwarciu tej sportowej imprezy. Spotkał się także z Natalią Maliszewską, utalentowaną zawodniczką i pogratulował jej ostatnich sukcesów.

– Gratuluję i życzę kolejnych wybitnych osiągnięć. Ciężka praca, sumienność i cierpliwość przynoszą efekty. To budzi podziw i szacunek – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Mieszkańcy naszego miasta są dumni z faktu, że białostoczanka jest tak wybitnym sportowcem.

Niedawno Natalia Maliszewska wygrała finałowy wyścig na 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata 2018/2019 w short-tracku w Salt Lake City. Dla zawodniczki Juvenii Białystok był to drugi złoty medal zdobyty w Pucharze Świata.

Program zawodów jest dostępny na stronie www.miejskoaktywni.pl.

Kamila Bogacewicz

bialystok.pl

 

Podziękowania za foto dla Kolizyjne Podlasie

Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here