Rywalizacja łyżwiarzy

0
20

W piątek (16 listopada) na miejskim lodowisku rozpoczęły się zawody short track 8th Evo Cup – Białystok Cup. Zapraszamy mieszkańców do kibicowania – wstęp na trybuny jest bezpłatny.

W dniach 16-18 listopada 2018 r. na lodowisku Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywają się międzynarodowe zawody Evo Cup w short tracku. To okazja, by obejrzeć ten widowiskowy sport zimowy.

W zawodach biorą udział juniorzy i seniorzy, którzy ściągają się na kilku dystansach (m.in. 500, 1000 i 1500 m). Organizuje je Łyżwiarski Klub Sportowy „Juvenia” Białystok.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wziął udział w otwarciu tej sportowej imprezy. Spotkał się także z Natalią Maliszewską, utalentowaną zawodniczką i pogratulował jej ostatnich sukcesów.

– Gratuluję i życzę kolejnych wybitnych osiągnięć. Ciężka praca, sumienność i cierpliwość przynoszą efekty. To budzi podziw i szacunek – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Mieszkańcy naszego miasta są dumni z faktu, że białostoczanka jest tak wybitnym sportowcem.

Niedawno Natalia Maliszewska wygrała finałowy wyścig na 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata 2018/2019 w short-tracku w Salt Lake City. Dla zawodniczki Juvenii Białystok był to drugi złoty medal zdobyty w Pucharze Świata.

Program zawodów jest dostępny na stronie www.miejskoaktywni.pl.

Kamila Bogacewicz

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here