Podlaska SG odzyskała dwa auta pochodzące z przestępstwa

0
35

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwa pojazdy pochodzące z przestępstwa o szacunkowej wartości 270 tys. złotych.

Wczoraj, 22 listopada 2018 r. funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Płaskiej na terenie gminy Płaska zatrzymali do kontroli drogowej Land Rovera Discovery Sport na brytyjskich numerach rejestracyjnych. Autem podróżowało 2 obywateli Litwy. 43-letni kierowca pojazdu nie przedstawił do kontroli żadnych dokumentów pojazdu, tylko oświadczył, że pojazd zakupił w Wielkiej Brytanii. Przeprowadzona kontrola auta pod kątem legalności pochodzenia wykazała ingerencję osób trzecich w pole numerowe pojazdu. Szacunkowa wartość auta z 2015 roku wynosi 150 tys. zł.

Natomiast przed wczoraj (21.11.2018 r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Augustowie pełniący służbę w Sztabinie zatrzymali do kontroli auto na litewskich numerach rejestracyjnych. Mercedesem podróżował 24-letni obywatel Litwy.  W trakcie szczegółowej kontroli auta funkcjonariusze stwierdzili ingerencję osób trzecich w pole numerowe nadwozia. O ingerencji świadczyły odbiegający od wzoru numer VIN oraz tabliczka znamionowa. W trakcie dalszych sprawdzeń ustalono, że samochód figuruje w dostępnych bazach jako poszukiwany i podlegający zatrzymaniu przez niemieckie władze. Ustalono również, iż litewski dowód rejestracyjny, którym posłużył się kierowca został podrobiony na wzór oryginalnego. Szacunkowa wartość Mercedesa ML 350 z 2012 roku wynosi 120 tys. zł.

W obu przypadkach zatrzymani cudzoziemcy wraz z pojazdami po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji zostali przekazani funkcjonariuszom Policji celem dalszego postępowania.


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here