70 kg haszyszu zatrzymano na granicy w Kuźnicy [FILM]

0
124

Blisko 70 kg haszyszu ujawnili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Narkotyki o czarnorynkowej wartości 3,5 mln zł próbował przewieźć przez drogowe przejście graniczne w Kuźnicy obywatel Rosji.

Mężczyzna zgłosił się do kontroli granicznej na wyjazd z Polski (21.11.2018 r.). Nienaturalne zachowanie kierowcy podczas kontroli wzbudziło podejrzenie funkcjonariusza Straży Granicznej, że w aucie może znajdować się nielegalny towar. BMW X6 z 2015 roku, którym podróżował cudzoziemiec poddano szczegółowemu sprawdzeniu. Dodatkowo zwrócono się do Służby Celno – Skarbowej o prześwietlenie samochodu przy użyciu urządzenia skanującego. Obraz z kamery potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. W pojeździe znajdowała się podwójna podłoga. Ukrytych w niej było w sumie 68 zamkniętych hermetycznie paczek z suszem roślinnym. Użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz.  Łącznie zabezpieczono blisko 70 kg haszyszu o szacunkowej wartości około 3,5 mln zł.

46-letni obywatel Rosji został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi grzywna i nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Ponadto zatrzymano samochód o wartości około 250 tys. zł, w którym znajdował się nielegalny towar.

W sumie od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili narkotyki o łącznej szacunkowej wartości ponad 14,2 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here