Ponad 20 tysięcy zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie białostockim

0
65

Narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało stworzone, aby zapewnić mieszkańcom łatwiejszy kontakt z Policją. Dzięki aplikacji mogą oni łatwo i anonimowo zgłaszać sytuacje w swoim otoczeniu, które według nich bezpośrednio wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Od czasu powstania aplikacji policjanci z powiatu białostockiego odnotowali ponad 20 tysięcy zgłoszeń.

Jak się okazuje, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego powiatu. W ciągu ponad 2 lat funkcjonowania tego narzędzia, policjanci otrzymali od obywateli 20051 zgłoszeń (stan na 25.11). Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości (5686 zgłoszeń) oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (4221 zgłoszeń). Policjanci weryfikują wszystkie zgłoszenia na bieżąco. W przypadku 7351 naniesionych zgłoszeń mundurowi potwierdzili informacje od mieszkańców.  W ostatnim czasie właśnie dzięki zgłoszeniu na Mapie, białostoccy mundurowi uzyskali wiedzę na temat nieletnich palących papierosy w pobliżu szkoły na osiedlu Bema, czy też mężczyźnie żebrzącym obok jednego z budynków. Dzięki „kliknięciu”  na Mapie  zostało wyeliminowanych także szereg innych zagrożeń, w tym likwidacja nielegalnych wysypisk śmieci, grupowania młodzieży zagrożonej demoralizacja, czy też zmiana organizacji ruchu, w tym zamontowanie progów zwalniających we wskazanych na KMZB miejscach.

Policjanci cały czas zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak widać aplikacja bezpośrednio przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w naszym najbliższym otoczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here