Czym zajmuje się architekt wnętrz i jak wygląda jego oferta?

Na pewno wielu z nas próbowało zaprojektować samodzielnie swój salon, kuchnię czy sypialnię, aby nabrały charakteru i wyrazistości, jednak efekt końcowy nie zawsze był zgodny z naszymi oczekiwaniami.

0
392

Na pewno wielu z nas próbowało zaprojektować samodzielnie swój salon, kuchnię czy sypialnię, aby nabrały charakteru i wyrazistości, jednak efekt końcowy nie zawsze był zgodny z naszymi oczekiwaniami. Wymaga to dobrej znajomości najnowszych trendów oraz miejsc, w których można znaleźć odpowiednie meble czy elementy dekoracyjne pasujące do naszego wnętrza. Niestety nie każdy z nas ma takie umiejętności, dlatego warto skorzystać z usług dobrego studia projektowego i architekta wnętrz. Taki studiem oferującym profesjonalne projektowanie i aranżację wnętrz jest OOMM Białystok, w którym można skorzystać z usług doświadczonego architekta. Pomoże on krok po kroku stworzyć idealne wnętrze od szkicu, rozplanowania ścian i wizualizacji 3D do zakupu mebli i dodatków oraz dekorowania.

Czym zajmuje się architekt wnętrz?

Wielu ludziom architekci wnętrz kojarzą się ze światem biznesowym i drogimi willami, które wymagają ręki specjalisty. Sprawia to, że ten zawód kojarzony jest z wysokimi opłatami za usługi i nonszalanckimi pomysłami, które nie są do zrealizowania z kieszeni przeciętnego człowieka. Jest to jednak błędne myślenie. Architekt wnętrz to przede wszystkim profesjonalista z odpowiednim wykształceniem, który zajmuje się aranżacją wnętrz, poddaje je spektakularnym metamorfozom oraz dostosowuje do potrzeb i oczekiwań klienta. Architekt wnętrz jest to zawód artystyczny, wymagający szczególnego zmysłu estetycznego, wyobraźni przestrzennej, kreatywności oraz zdolności interpersonalnych ze względu na kontakt z klientem. Bardzo istotnym elementem jest umiejętność słuchania, przekonywania oraz wymiany poglądów.

Praca architekta zaczyna się od konsultacji z klientem w celu uzyskania odpowiednich informacji dotyczących szczegółów przyszłego projektu. Ustalane są m.in. koszty oraz funkcjonalność pomieszczenia lub budynku, a także jego ewentualny wygląd. Następnym krokiem jest zaznajomienie się z wnętrzem i zweryfikowanie rzeczywistych wymiarów budynku, a także miejsc istniejących przyłączy hydraulicznych, elektrycznych, itp. Następnie zapoznaje się z wymaganiami i oczekiwaniami klienta oraz na tej podstawie przygotowuje aranżację wnętrza w postaci wizualizacji 3D, w którym zobaczymy już nie tylko samo ułożenie ścian i rozstaw mebli, ale też zastosowane kolory, oświetlenie, tekstylia, faktury, materiały. Wymiary nanosi na projekt, dzięki czemu ma pewność, że zaprojektowane meble i inne dodatki do wnętrza bez problemu się w nim zmieszczą. Po akceptacji projektu przez klienta architekt wnętrz może zająć się sporządzaniem listy elementów wyposażenia, wybranych materiałów, które należy zakupić oraz wizyt w sklepach.

Współpraca z architektem

Decydując się na skorzystanie z usług z architekta wnętrz należy wybrać osobę profesjonalną, która posiada duże doświadczenie, dzięki czemu będzie w stanie dobrze nam doradzić. Studio projektowe OOMM Białystok oferuje usługi doświadczonych architektów wnętrz, z których warto skorzystać. Aby powstał projekt, z którego, zarówno my jak i architekt, będziemy zadowoleni ważne jest zrozumienie. Wnętrze nie może zaistnieć bez wspólnego działania architekta i klienta. Kluczowym elementem dobrej współpracy jest rozmowa. Dlatego powinniśmy zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami i przekazać je architektowi, który podpowie nam czy są możliwe do zrealizowania w danym pomieszczeniu. Profesjonalny architekt wnętrz może przekonać nas do rozwiązań, o których wcześniej nie wiedzieliśmy lub nie byliśmy do końca przekonani. W wykonywaniu takich projektów bardzo ważny jest kompromis. Jednak profesjonalny architekt wnętrz jest w stanie spełnić oczekiwania nawet bardzo trudnych i niezdecydowanych klientów.                                                                                  Nie trzeba obawiać się współpracy z architektem wnętrz, nawet jeśli mamy ograniczony budżet. Architekt dopasuje projekt do indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Wszystkie szczegóły dotyczące, zarówno aranżacji wnętrz, jak i ewentualnych kosztów ustalane są wcześniej, dlatego możemy być pewnie, że nie zostaniemy niemile zaskoczeni.

Usługi oferowane przez architekta wnętrz

Wiemy już czym powinien charakteryzować się architekt wnętrz i na czym polega jego praca, teraz zajmiemy się usługami, jakie oferuje. Studio projektowe OOMM Białystok oferuje szeroki zakres usług.

       Jedną z usług jest projektowanie i aranżacja wnętrz (kuchni, salonu, sypialni, łazienki itd.). Oczywiście bardzo ważne w tym przypadku jest zdanie klienta  i jego oczekiwania. Każde pomieszczenie powinno charakteryzować się czym innym. Kuchnia jest miejscem, w którym każdy z domowników spędza najwięcej czasu. Jest miejscem, w którym jemy, gotujemy, często spędzamy czas z przyjaciółmi i rodziną, dlatego powinna być bardzo przestrzenna oraz funkcjonalna. Podobnie jak łazienka, która jest zazwyczaj jednym z mniejszych pomieszczeń, a musi pomieścić różne sprzęty, wannę czy prysznic. Powinna zatem być równie funkcjonalna, co kuchnia. Pomieszczenia takie jak salon czy sypialnia są miejscami, w których odpoczywamy czy śpimy, dlatego powinny mieć dobrze zorganizowaną przestrzeń, powinny dawać poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Jednym słowem nasze wnętrze powinno być do nas idealnie dopasowane i ze sobą współgrać, co potrafi idealnie ze sobą połączyć architekt wnętrz.

        Kolejną oferowaną usługą jest projektowanie mebli, zabudowy kuchenne. Korzystanie z tych usług staje się bardzo popularne. Architekt wnętrz z Białegostoku po konsultacjach z klientem może zaprojektować meble do danego pomieszczenia. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które oczekują czegoś oryginalnego i niestandardowego. Kolejnym plusem projektowania mebli jest możliwość wybrania przez nas każdego elementu mebla, materiału z jakiego ma być wykonany  oraz ewentualnych zdobień. Można wtedy być pewnym, że u nikogo innego nie znajdziemy podobnych mebli. Natomiast zabudowy kuchenne są dobrym rozwiązaniem dla pomieszczeń o niestandardowych wymiarach i kształtach. Sprawiają, że kuchnia staje się wyjątkowa i funkcjonalna, ale także może mieć interesujący design. Walory estetyczne są tak samo ważne jak inne aspekty, bo przecież meble kuchenne to nie tylko miejsce do przechowywania naczyń, ale również ozdoba całej kuchni i domu.

Następną oferowaną usługą są wizualizacje 3D, które są bardzo pomocne w projektowaniu danego wnętrza i pozwalają na powstawanie obiektów w przestrzeni, w tak zwanym trójwymiarze. Obiekty te posiadając wysokość, szerokość, a także głębokość czyli wrażenie przestrzeni. Dzięki temu, projektując dane pomieszczenie, w każde chwili możemy zmienić kolor ścian, podłóg czy zmienić rozstawienie mebli. Wizualizacje 3D pozwalają w atrakcyjny sposób prezentować produkt czy dane pomieszczenie pokazując jego kolorystykę i klimat  w formie cyfrowej przed procesem jego wytworzenia. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie są do końca przekonane do danego projektu, ponieważ łatwo można wprowadzać zmiany bez żadnych konsekwencji. Dużym atutem wizualizacji 3D jest możliwość naniesienia do projektu rozwiązań, do których klient nie był wcześniej przekonany, ponieważ wizualizacja danego rozwiązania może przekonać go do zmiany zdania i wprowadzenia je do danego wnętrza. Dzięki wizualizacji 3D, jeszcze przed rozpoczęciem remontu czy też wykończeniem nowo oddanych wnętrz można zaznajomić się z finalnym efektem który zostanie osiągnięty.

        Grafiki na zamówienie również są usługą oferowaną przez architekta wnętrz. Sami możemy stworzyć oryginalną grafikę, którą architekt dla nas wykona. Efektowne wzory i zdjęcia mogą być drukowane na różnych materiałach, dzięki czemu bez trudu możemy udekorować swoje salony, pokoje, kuchnie a nawet łazienki. Obraz, niezależnie od formatu, jaki wybierzemy, jest  zawsze najwyższej jakości oraz jest idealnie ostry. Możemy stworzyć wybraną grafikę na meble, drzwi czy ściany, co spowoduje, że nasze mieszkanie będzie bardzo oryginalne i z pewnością żaden element będzie niepowtarzalny. W tym przypadku ograniczeniem może być tylko nasza wyobraźnia.

 Kolejną oferowaną usługą jest Home Staging – profesjonalne i skuteczne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajęcia. Jest to doskonały pomysł na wyróżnienie oferty spośród setek innych na rynku nieruchomości. Dobrze wystylizowane nieruchomości sprzedają się szybciej i za wyższą cenę. Działania opierają się głównie na odpowiednim przygotowaniu mieszkania pod wizytę zainteresowanego klienta. Istnieją dwa główne cele home stagingu, jest to odnowienie mieszkania, aby podczas prezentacji wyglądało bardziej atrakcyjnie oraz przygotowanie odpowiednich zdjęć, które zostaną wstawione na różne portale nieruchomościowe. Najważniejszymi zasadami jakie należy spełnić, aby wnętrze było bardziej atrakcyjne to przede wszystkim zadbanie o porządek, warto również uprzątnąć bibeloty i osobiste przedmioty. Aby we wnętrzu zrobiło się przytulnie należy zadbać o dyskretne ozdoby, takie jak świece czy kwiaty, ważny jest tez kolor ściany, które powinny być w miarę możliwości odmalowane na jasne kolory. Bardzo ważne jest też światło, w mieszkaniu nie powinno być za ciemno, dlatego trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie, najlepiej w ciepłym odcieniu. Ważny jest też zapach, dlatego należy dobrze przewietrzyć mieszkanie lub zaopatrzyć się w odświeżacz powietrza. Spełnienie tych wszystkich zaleceń sprawi, że dużo szybciej sprzedamy nasze mieszkanie czy dom, za dużo wyższą cenę, dlatego warto skorzystać z usług z profesjonalisty w tym zakresie.

Podsumowując można śmiało stwierdzić, że warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz. Ilość i jakość oferowanych usług jest wręcz imponująca i jakże pomocna w projektowaniu naszego wymarzonego wnętrza. Bez konieczności wychodzenia z domu możemy otrzymać gotową wizualizację 3D i zobaczyć jak może lub jak będzie wyglądało nasze mieszkanie czy dom. W czasach kiedy jesteśmy bardzo bi dużo pracujemy est to idealne i bardzo wygodne rozwiązanie, które na pewno każdy doceni. Dlatego warto skorzystać z usług oferowanych przez studio projektowe OOMM Białystok i stworzyć miejsce idealne dla siebie, dopasowując wszystkie możliwe elementy do swoich potrzeb i oczekiwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here