BiKeR kończy sezon

0
34

Koniec sezonu roweru miejskiego w Białymstoku. Piąty już sezon BiKeRa przyniósł rekordowe wyniki – rowery miejskie wypożyczono 680 tysięcy razy. W sobotę, 1 grudnia, rowery trafią do magazynu, gdzie przejdą gruntowny przegląd. Powrócą na ulice Białegostoku w przyszłym roku, 1 kwietnia.

Każdy rower sieci BiKeR został w tym sezonie wypożyczony średnio ponad tysiąc razy. Rekordowym miesiącem pod względem liczby wypożyczeń był tegoroczny maj. Przez 31 dni białostoczanie wypożyczyli rowery ponad 142 tysiące razy. Najwięcej przejazdów odnotowano w czwartek, 10 maja – 5935 w ciągu 24 godzin. Średni czas jednego wypożyczenia wynosił w tym roku 14 minut i 46 sekund. W tym sezonie zarejestrowało się w systemie ponad 18 tysięcy nowych użytkowników, a łączna liczba zarejestrowanych użytkowników wynosi już ponad 75 tysięcy osób.

Białostockie BiKeRy należą do najpopularniejszych sieci w Polsce – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Z każdym kolejnym rokiem funkcjonowania przybywa amatorów miejskiego roweru, co bardzo nas cieszy.

Białostocka Komunikacja Rowerowa BiKeR funkcjonuje od 2014 roku. W tym sezonie system został rozbudowany o trzy nowe stacje finansowane przez miasto oraz sześć stacji, które powstały we współpracy operatora sieci – firmy Nextbike Polska – z prywatnym partnerem. Łącznie do dyspozycji użytkowników są 63 stacje i 659 rowerów, które można wypożyczać w Białymstoku, Choroszczy i Juchnowcu Kościelnym.

Dziś (30 listopada) o północy stacje zostaną wyłączone. Potem rowery trafią do magazynu, gdzie przejdą przegląd przed kolejnym sezonem. Kolejny sezon rozpocznie się 1 kwietnia 2019 r.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here