Grodzenie terenu – bramy i ogrodzenia

Właściciele posesji mają do wyboru wiele różnych typów ogrodzeń, które mogą być nawet dopasowane do wykończenia budynku – jego elewacji.

0
20

Ogrodzenia drewnopodobne są aluminiowe i są idealną imitacją naturalnego drewna. Pięknie i nowocześnie się prezentują, zwłaszcza gdy elewacja domu również posiada drewniane elementy lub gdy cała konstrukcja wykonana jest z drewna. Ogrodzenie wykonane z materiałów drewnopodobnych okaże się nie tylko praktyczne ale również stylowe, luksusowe, ponadczasowe i naturalne.

Ogrodzenia gabionowe to jedne najczęściej stawianych na posesji ogrodzeń. Ogrodzenie to wykonane jest z kamieni, które wsypywane są do specjalnych koszy metalowych. Ogrodzenia gabionowe są niezwykle solidnymi ogrodzeniam. Są odporne na surowe i zmieniające się w klimacie polskim warunki atmosferyczne. Ogrodzenie tego typu zapewnia pełną prywatność, choć dość surowo się prezentuje, nie wymaga żadnej konserwacji, co jest jego niewątpliwą zaletą.

Ogrodzenia aluminiowe są bardzo popularne, wykonane z aluminiowych najczęściej poziomych paneli o najróżniejszych kolorach. Wykonane są metodą proszkową, dzięki czemu uzyskanie tak dużej ilości odcieni nałożonych na aluminiowe panele może dać niezwykły efekt. Ogrodzenia aluminiowe odznaczają się niezwykłą odpornością na warunki zewnętrzne, które w polskim klimacie bardzo się zmieniają. Istnieje możliwość wyboru nie tylko koloru paneli, ale również wymiaru, wysokości oraz szerokości i układu ogrodzenia.

Do każdego typu ogrodzenia można dopasować idealną bramę, która wraz z furtką będzie stanowić ostateczne uzupełnienie całego ogrodzenia. Najchętniej stosowanymi bramami są bramy przesuwne, które zastosować można na każdego typu posesji, szczególnie na tych na których nie ma za dużo miejsca. Brama tego typu otwiera się w jednej płaszczyźnie, za pomocą ruchomych kółek, zapewnia wygodny wjazd na teren prywatny. Brama dwuskrzydłowa jest również popularnym typem ogrodzenia, lecz nadaje się na duże posesje, ze względu na to, że otwiera się do wewnątrz posesji. Brama ta może być wykonana z aluminiowych paneli, odpowiednio dopasowana do całości ogrodzenia, by stylowo prezentować całą posesję.

fot. lakate.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here