Proces. Rekonstrukcja. Nowy spektakl Teatru PAPAHEMA

0
17

Już 14 grudnia w Teatrze Dramatycznym odbędzie się premiera nowego spektaklu Teatru PAPAHEMA. Będzie to „Proces. Rekonstrukcja”.

Dlaczego Józef K. został postawiony w stan oskarżenia? Czy w powieści Franza Kafki można doszukać się obciążających go zarzutów? Czy proces, który toczył się przeciwko niemu był rzeczywiście – jak zwykło się uważać – całkowicie bezpodstawny i ujawniał jedynie mechanizmy funkcjonowania społeczeństwa, w którym biurokracja bierze górę nad empatią? Każda lektura powieści Kafki, każda jej inscenizacja jest w istocie wznowieniem procesu w sprawie Józefa K. Reżyser Tomasz Kaczorowski i twórcy Teatru PAPAHEMA postanowili nie tylko powołać kolejny proces, ale także wszcząć śledztwo – podjąć próbę rekonstrukcji zdarzeń oraz przesłuchać świadków w poszukiwaniu dowodów i poszlak. Być może taka perspektywa rzuci nowe światło postać najsłynniejszego oskarżonego w historii światowej literatury XX wieku.

Spektaklowi towarzyszą działania dotyczące realizacji programu edukacyjnego. Projekt zakłada nawiązanie stałej współpracy z nauczycielami oraz uczniami białostockich liceów.

Tekst i reżyseria: Tomasz Kaczorowski
Scenografia i kostiumy: Agnieszka Wielewska

Muzyka: Natasza Topor
Ruch sceniczny: Anna Sawicka-Hodun
Reżyseria światła: Maciej Iwańczyk

Obsada: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Łukasz Borkowski, Paweł Rutkowski, Mateusz Trzmiel

Przedstawienie zrealizowano dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Białegostoku i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Początek premiery o godz. 19:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here