Jarmark Świąteczny przed Ratuszem

0
30

Bożonarodzeniowy jarmark już po raz siódmy odbywa się przed Ratuszem na Rynku Kościuszki. To klimatyczne wydarzenie co roku inspiruje białostoczan i wprowadza świąteczną atmosferę.

Tym razem mieszkańcy miasta mogą kupować świąteczne upominki i regionalne delikatesy od 14 do 23 grudnia. Jarmark jest czynny codziennie od godz. 10.00 do 18.00. Oprócz oferty wystawców na jarmarku można obejrzeć występy artystyczne, takie jak gra na cymbałach białoruskich, udu, bębnach czy fletach. Można też wziąć udział w warsztatach i pokazach rękodzielniczych, m.in. kosmetycznych, wikliniarskich i garncarskich.

– Jarmark przed Ratuszem przywołuje smaki i zapachy świąt zapamiętane z dzieciństwa. Wprowadza do naszego miasta niepowtarzalną atmosferę Bożego Narodzenia. To wydarzenie pokazuje bogactwo regionalnych tradycji kulinarnych i rzemieślniczych. Zapraszam mieszkańców do przyjścia na Rynek Kościuszki i udziału w jarmarkowych atrakcjach – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

W jarmarku biorą udział wystawcy z całej Polski, Białorusi, Litwy i Ukrainy. Oferują setki regionalnych produktów. Są to nie tylko delikatesy i upominki, ale przede wszystkim świąteczne dekoracje i ozdoby choinkowe. Na jarmarku można też kupić choinkę. Rękodzielnicy pokazują ceramikę, szkło i witraże, ikony, wyroby z drewna i wikliny, biżuterię, świece i wiele innych. Aromatem i wyglądem kuszą przysmaki – tradycyjne wędliny, pieczywo, sery, zioła, bakalie, herbaty, ciasta i słodycze.

Więcej informacji o programie wydarzenia oraz o wystawcach można znaleźć na stronie www.jarmark-bialystok.pl.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here