Nowe rzeźby w Ogrodzie Branickich

0
42

20 grudnia w Ogrodzie Branickich zostały ustawione kolejne rzeźby. Są to alegorie wiosennych znaków zodiaku: Barana, Byka i Bliźniąt. Tę trójkę uzupełnia rzeźba przedstawiająca żywioł Wody.

Ostatnia czwórka z całego cyklu puttów, umieszczona w parterze południowo-wschodnim ogrodów, dopełniła istniejącą ekspozycję znaków zodiaku i żywiołów. Od dziś w Ogrodzie Branickich można oglądać rzeźby 12 znaków i 4 żywiołów. Są one ustawione w układzie odpowiadającym czterem porom roku. Wszystkie rzeźby zostały wykonane w piaskowcu i – zgodnie z tradycją obiektu – pomalowane na biało.

Pałac i Ogród Branickich to jedno z miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów w naszym mieście. Dbamy o jego wizerunek i jesteśmy z niego dumni – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Właśnie zakończyliśmy rekonstrukcję dekoracji rzeźbiarskiej w ogrodzie. Warto wybrać się na spacer i obejrzeć imponujące rzeźby znaków zodiaku i żywiołów.

Autorem rzeźb i postumentów, które dziś zostały ustawione w Ogrodzie Branickich, jest artysta-rzeźbiarz Grzegorz Kwapisiewicz z Suchedniowa. Koszt całego przedsięwzięcia, realizowanego w ciągu dwóch lat, to ok. 740 tys. zł.

(oprac. Agnieszka Błachowska)

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here