Białostoccy policjanci kontrolują punkty sprzedaży wyrobów pirotechnicznych

0
25

Białostoccy mundurowi kontrolują punkty sprzedaży fajerwerków i wyrobów pirotechnicznych na terenie całego Białegostoku. Mundurowi sprawdzili dziś kilkadziesiąt takich miejsc.

Zbliżający się Nowy Rok oraz związane z tym tradycyjne już huczne zabawy spowodowały znaczny wzrost zainteresowania mieszkańców Białegostoku dostępnymi w handlu fajerwerkami. Dzisiaj w trosce o bezpieczeństwo kupujących i osób, które będą używały tego typu środków w trakcie zabaw sylwestrowych, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z  dzielnicowymi  białostockich komisariatów przeprowadzili na terenie Białegostoku wzmożone kontrole punktów prowadzących sprzedaż wyrobów pirotechnicznych. W ramach tych działań mundurowi sprawdzali przede wszystkim posiadane przez sprzedających wymagane pozwolenia oraz czy fajerwerki nie są sprzedawane niepełnoletnim. Funkcjonariusze skontrolowali już kilkadziesiąt takich miejsc, w których odbywa się handel wyrobami pirotechnicznymi. Takie działania będą kontynuowane cyklicznie.

Ofiarami nieostrożnego obchodzenia się z petardami i racami są przede wszystkim dzieci i młodzież.  Mundurowi apelowali , iż nieostrożne obchodzenie się z fajerwerkami może być przyczyną wielu nieszczęśliwych wypadków zagrażających zdrowiu a nawet życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here