Jaki typ soczewek wybrać?

Producenci soczewek kontaktowych cały czas starają się przygotowywać rozwiązania niezwykle zaawansowane pod względem technologicznym. Dzięki temu wybór soczewek jest bardzo szeroki. Dotyczy to także długości ich noszenia.

0
104

Chcąc dokonać właściwego wyboru, musimy najpierw udać się do lekarza specjalisty, który zdiagnozuje naszą wadę. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że na rynku oferowane są soczewki korygujące zarówno astygmatyzm, jak i krótkowzroczność, dalekowzroczność, a także presbiopię (starczowzroczność). Określenie wady i dobór mocy soczewek nie załatwia jednak całej sprawy.

Zastanowić musimy się bowiem również nad tym, czy interesują nas produkty, które trzeba często wymieniać czy może te wymagające codziennej pielęgnacji i zapewniające długotrwałe użytkowanie. Wszystkie rozwiązania dostępne są w ofercie sklepu Vision Express, pozwalające na wygodną realizację zakupów przez Internet – https://sklep.visionexpress.pl/szukaj/soczewki.

Jego największą zaletą jest możliwość szybkiego złożenia zamówienia. Zakupione produkty są następnie dostarczane pod podany adres lub do wybranego salonu. W ten sposób jesteśmy w stanie zadbać o uzupełnienie własnego zestawu soczewek.

Typ noszenia

Jak już wspomnieliśmy, rynek jest szalenie zróżnicowany, co sprawia, że każdy jest w stanie wybrać rozwiązanie najbardziej dla siebie wygodne. W przypadku soczewek, do wyboru mamy trzy opcje.

Pierwsza z nich dotyczy oczywiście soczewek jednodniowych. Ich największym atutem jest to, że nie musimy ich czyścić ani poddawać innym czynnościom pielęgnacyjnym. Po prostu, każdego dnia zakładamy nową parę soczewek. Dla niektórych jest to wada tego rozwiązania, ponieważ musimy zaopatrywać się w spore zapasy produktów, by wystarczyły nam na przynajmniej kilka/kilkanaście najbliższych dni.

Jeśli jest to dla nas problemem, należy decydować się na soczewki dwutygodniowe. Jak sama nazwa wskazuje, mogą być stosowane przez dwa tygodnie – w tym czasie konieczne jest jednak wykonywanie czynności pielęgnacyjnych, polegających między innymi na ich czyszczeniu. W sklepie Vision Express dostępny jest bowiem mnóstwo przydatnych akcesoriów i płynów, dlatego nie powinniśmy się tym zbytnio przyjmować. Trzeci typ tworzą natomiast soczewki kontaktowe miesięczne, które zapewniają nam spokój na dłuższy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here