Straż Miejska pomaga podczas mrozów

0
13

Za nami mroźny i śnieżny weekend, zima nadal nie odpuszcza. Niskie temperatury stanowią zagrożenie, szczególnie dla osób bezdomnych. Białostocka Straż Miejska prowadzi w tym okresie szczególnie intensywne kontrole miejsc, gdzie zwykle przebywają takie osoby. Pomaga też kierowcom mającym problem z uruchomieniem auta.

Tylko w miniony weekend funkcjonariusze Straży Miejskiej w Białymstoku w ramach akcji „Zimowy Ratownik” przeprowadzili blisko 60 interwencji. W efekcie 22 osoby przewieziono do izby wytrzeźwień, 4 do ogrzewalni, 1 osoba została odwieziona do domu, a 2 przekazano pogotowiu ratunkowemu.

Codziennie strażnicy sprawdzają miejsca, gdzie zwykle przebywają bezdomni. Funkcjonariusze kontrolują pustostany, węzły ciepłownicze, wiaty śmietnikowe, klatki schodowe i piwnice, a więc te miejsca, gdzie w takie mrozy zwykle szukają schronienia osoby bezdomne, narażone na wychłodzenie organizmu.

Dzięki tym kontrolom i pomocy mieszkańców Białegostoku udaje się uniknąć tragedii – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Dlatego cały czas apelujemy do wszystkich, aby nie byli obojętni na widok człowieka, któremu potrzebna jest pomoc.

Niskie temperatury i mroźne noce dają się we znaki nie tylko osobom bezdomnym, ale też kierowcom pojazdów, którzy z przyczyn atmosferycznych nie są w stanie uruchomić samochodu. Już od kilku lat białostoczanie mogą w takiej sytuacji liczyć na pomoc Straży Miejskiej. W ostatni weekend o pomoc strażników poprosiło 26 posiadaczy aut. Mundurowi apelują, aby każdą zauważoną osobę, która może potrzebować pomocy i miejsca, w których mogą przebywać bezdomni, zgłaszać pod numer tel. 986.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here