Straż Miejska pomaga podczas mrozów

0
12

Za nami mroźny i śnieżny weekend, zima nadal nie odpuszcza. Niskie temperatury stanowią zagrożenie, szczególnie dla osób bezdomnych. Białostocka Straż Miejska prowadzi w tym okresie szczególnie intensywne kontrole miejsc, gdzie zwykle przebywają takie osoby. Pomaga też kierowcom mającym problem z uruchomieniem auta.

Tylko w miniony weekend funkcjonariusze Straży Miejskiej w Białymstoku w ramach akcji „Zimowy Ratownik” przeprowadzili blisko 60 interwencji. W efekcie 22 osoby przewieziono do izby wytrzeźwień, 4 do ogrzewalni, 1 osoba została odwieziona do domu, a 2 przekazano pogotowiu ratunkowemu.

Codziennie strażnicy sprawdzają miejsca, gdzie zwykle przebywają bezdomni. Funkcjonariusze kontrolują pustostany, węzły ciepłownicze, wiaty śmietnikowe, klatki schodowe i piwnice, a więc te miejsca, gdzie w takie mrozy zwykle szukają schronienia osoby bezdomne, narażone na wychłodzenie organizmu.

Dzięki tym kontrolom i pomocy mieszkańców Białegostoku udaje się uniknąć tragedii – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Dlatego cały czas apelujemy do wszystkich, aby nie byli obojętni na widok człowieka, któremu potrzebna jest pomoc.

Niskie temperatury i mroźne noce dają się we znaki nie tylko osobom bezdomnym, ale też kierowcom pojazdów, którzy z przyczyn atmosferycznych nie są w stanie uruchomić samochodu. Już od kilku lat białostoczanie mogą w takiej sytuacji liczyć na pomoc Straży Miejskiej. W ostatni weekend o pomoc strażników poprosiło 26 posiadaczy aut. Mundurowi apelują, aby każdą zauważoną osobę, która może potrzebować pomocy i miejsca, w których mogą przebywać bezdomni, zgłaszać pod numer tel. 986.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here