Oświadczenie Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego w związku z atakiem na Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza

Wczorajszy barbarzyński atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest wydarzeniem wstrząsającym. Akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od tak wielu lat łączy nas – Polaków została przerwana w brutalny sposób.

Jestem jedną z tych milionów osób, które od wczoraj łączą się w modlitwie o zdrowie i życie pana prezydenta Adamowicza i z nadzieją oczekują dobrych wiadomości o jego stanie zdrowia. Moje myśli kieruję do jego Rodziny, która przeżywa teraz trudne chwile.

Trudno nie traktować wczorajszego tragicznego wydarzenia jako skutku mowy nienawiści i agresji, której niestety coraz więcej w polskim życiu publicznym. Oszczerstwa, kłamstwa, manipulacja, które docierają do nas codziennie m.in. za pośrednictwem mediów tradycyjnych i internetowych, niestety sprawiają, że nienawiść i agresja powszednieją, wielu z nas przyzwyczaja się do nich i przestaje na nie zwracać uwagę. Mam nadzieję, że wczorajsze dramatyczne wydarzenie sprawi, że jako społeczeństwo wspólnie zdecydowanie i konsekwentnie przeciwstawimy się agresji i wyeliminujemy ją z życia publicznego i społecznego.

Tadeusz Truskolaski

Prezydent Miasta Białegostoku