Oświadczenie Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego w związku z atakiem na Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza

Wczorajszy barbarzyński atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest wydarzeniem wstrząsającym. Akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od tak wielu lat łączy nas – Polaków została przerwana w brutalny sposób.

Jestem jedną z tych milionów osób, które od wczoraj łączą się w modlitwie o zdrowie i życie pana prezydenta Adamowicza i z nadzieją oczekują dobrych wiadomości o jego stanie zdrowia. Moje myśli kieruję do jego Rodziny, która przeżywa teraz trudne chwile.

Trudno nie traktować wczorajszego tragicznego wydarzenia jako skutku mowy nienawiści i agresji, której niestety coraz więcej w polskim życiu publicznym. Oszczerstwa, kłamstwa, manipulacja, które docierają do nas codziennie m.in. za pośrednictwem mediów tradycyjnych i internetowych, niestety sprawiają, że nienawiść i agresja powszednieją, wielu z nas przyzwyczaja się do nich i przestaje na nie zwracać uwagę. Mam nadzieję, że wczorajsze dramatyczne wydarzenie sprawi, że jako społeczeństwo wspólnie zdecydowanie i konsekwentnie przeciwstawimy się agresji i wyeliminujemy ją z życia publicznego i społecznego.

Tadeusz Truskolaski

Prezydent Miasta Białegostoku

2 KOMENTARZE

1. Bardzo polityczny komentarz jak na wyrazy współczucia rodzinie,tymczasem mordu dokonał zwykły bandzior a nie polityczny przeciwnik.Te oświadczenie wyraźnie sprzyja skłócaniu polaków wzrostowi agresji,szukaniu odwetu tymczasem gros winy ponoszą służby ochrony,i dlaczego nie było tam policji przecież powinna chronić osobę prezydenta bezwzględnie.

2. Bardzo politycznie napisane,tymczasem morderstwa dokonał zwykły bandzior a nie jakiś polityczny przeciwnik,na tym zdarzeniu buduje się kolejne podziały społeczeństwa.Faktem jest to że służby ochrony nie sprostały zadaniu,które im powierzono,zaś policji wcale tam nie było co jest nie dopuszczalne,to tu należy szukać winnych a nie jątrzyć co może doprowadzić do kolejnych podobnych zdarzeń ,a te oświadczenie wyraźnie temu sprzyja.