Ferie 2019 w Białymstoku

0
115

Miejskie instytucje kultury i sportu przygotowały bogatą ofertę na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Liczne zajęcia artystyczne i sportowe, warsztaty, seanse filmowe to szansa na interesujące spędzenie czasu w naszym mieście. Z propozycji jednostek kultury będzie mogło skorzystać kilka tysięcy osób, a sportowych – nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Ferie w Białymstoku nie będą nudne, nie trzeba ich spędzać w domu czy galerii handlowej. Warto, by ten czas upłynął ciekawie, w gronie rówieśników. Można m.in. wybrać się na zajęcia do placówek kulturalnych czy obiektów sportowych. W naszym mieście przygotowana została różnorodna oferta spotkań i warsztatów.

Miejskie instytucje kultury i obiekty sportowe przygotowały interesującą i różnorodną ofertę zajęć oraz warsztatów na czas ferii zimowych w Białymstoku – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Zachęcamy dzieci i młodzież z naszego miasta do skorzystania z naszych propozycji.

Mali białostoczanie mogą skorzystać m.in. z oferty Białostockiego Ośrodka Kultury (akcja Zima), Białostockiego Teatru Lalek (spektakle i warsztaty), Domu Kultury „Śródmieście” (zajęcia artystyczne), Galerii Arsenał (warsztaty), Galeria im. Sleńdzińskich (gra rodzinna, warsztaty), Muzeum Pamięci Sybiru (warsztaty), Muzeum Wojska w Białymstoku (zajęcia edukacyjne). Specjalne propozycje dla najmłodszych przygotował również Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji (promocyjne ceny na pływalniach, zajęcia nauki pływania, lodowisko, narty na Dojlidach) oraz Stadion Miejski w Białymstoku („zima na sportowo”).

W czasie ferii mieszkańcy będą także m.in. uczestniczyć w półkoloniach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury i stowarzyszenie Klanza, w warsztatach w Centrum Aktywności Społecznej (nauka aktorstwa, pantomimy, trening cyrkowy) – z miejskim dofinansowaniem. Ponadto, jak co roku, Miasto wsparło 18 organizacji pozarządowych, które przygotowały półkolonie i wyjazdy wypoczynkowe dla uczniów.

Szczegółowe informacje o ofercie jednostek kultury i sportu znajdują się poniżej (w załącznikach).

Kamila Bogacewicz

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here