Poszukiwani listami gończymi zatrzymani

0
28

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w tym tygodniu ujawnili i zatrzymali 6 osób poszukiwanych listami gończymi.

W dniach 20-24.01.2019 r. w trakcie kontroli dokonywanej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej ujawniono i zatrzymano 4 obywateli Białorusi, obywatela Ukrainy i obywatela Polski. 40-letniego obywatela Białorusi poszukiwanego przez Policję celem doprowadzenia do najbliższego Aresztu Śledczego lub Zakładu Karnego ujawnili funkcjonariusze w drogowym przejściu granicznym w Bobrownikach. 31-letniego obywatela Ukrainy podczas kontroli drogowej w Bielsku Podlaskim zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Czeremsze, a trzech obywateli Białorusi (w wieku 33,39,44 lat) i 36-letniego obywatela naszego kraju w drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy. Mężczyźni figurowali w dostępnych bazach danych jako osoby poszukiwane postanowieniami Sądu Rejonowego w Sokółce, Białymstoku, Gdańsku i Tomaszowie Lubelskim w związku z popełnionymi przez nich czynami z kodeksu karnego, drogowego i karno skarbowego. Groziła im kara pozbawienia wolności od 4 do 14 dni.

W celu jej uniknięcia czterech cudzoziemców i obywatel Polski zdecydowało się opłacić karę zastępczą w postaci grzywny w wysokości od 200 do 1470 zł, po opłaceniu której mogli dalej kontynuować podróż. Natomiast 44-letni obywatel Białorusi nie skorzystał z możliwości uregulowania kary i został przekazany funkcjonariuszom Policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here