Nietypowe dodatki do łazienki – 5 inspiracji

Jeśli znudziła Ci się dotychczasowa aranżacja Twojej łazienki, masz szansę odmienić wystrój wnętrza w bardzo prosty sposób. Wystarczy kilka niebanalnych akcesoriów nadających urządzanemu pomieszczeniu wyjątkowy charakter. Poznaj dodatki, dzięki którym meble łazienkowe zyskają nowy blask, a aranżacja zachwyci pomysłowością.

0
91

Jeśli znudziła Ci się dotychczasowa aranżacja Twojej łazienki, masz szansę odmienić wystrój wnętrza w bardzo prosty sposób. Wystarczy kilka niebanalnych akcesoriów nadających urządzanemu pomieszczeniu wyjątkowy charakter. Poznaj dodatki, dzięki którym meble łazienkowe zyskają nowy blask, a aranżacja zachwyci pomysłowością.

Gumowa wycieraczka do lustra

Nie możesz przejrzeć się w lustrze po wyjściu spod prysznica? Jest na to sposób. Zaparowaną taflę przetrzesz szybko i wygodnie praktyczną wycieraczką do luster. Gumowe akcesorium dostępne w różnych kolorach rozwiąże problem zawilgoconej łazienki, a Ty zyskasz na czasie, mogąc kontynuować zabiegi higieniczne bez konieczności czekania, aż tafla odzyska swoją przejrzystość.

Kominki łazienkowe

Jeszcze do niedawna zamontowanie kominka w łazience było nierealne. Obecnie można jednak rozważyć opcję zainstalowania specjalnych biokominków niewymagających podłączenia do ciągu kominowego. Ich montaż okazuje się mniej czasochłonny i kosztowny, ponadto mogą sobie na niego pozwolić również mieszkańcy bloków. Biokominek to niebywale elegancki dodatek nadający łazience luksusowy wygląd. Relaks przy cieple wydobywającym się z jego wnętrza jest niezwykle przyjemny, a widok płomieni pozwala ukoić nerwy po całym dniu. Biokominki świetnie komponują się z meblami wykonanymi z drewna. Właśnie z nimi tworzą najpiękniejsze aranżacje. Gdzie można nabyć takie szafki, blaty czy komody? Nowoczesne meble łazienkowe z drewna znajdziesz na stronie http://defra.pl.

Bezdotykowy dozownik do mydła

W ostatnim czasie niezwykle popularnymi akcesoriami do łazienki stały się bezdotykowe dozowniki do mydła. Gadżety nie tylko prezentują się efektownie i wprowadzają do wnętrza elementy nowoczesnego designu, ale też pozwalają na estetyczne podanie płynu do mycia rąk i poprawienie higieny. Za sprawą specjalnych czujników ruchu dozowniki same aplikują na dłoń odpowiednią porcję mydła. Dzięki temu nie trzeba dotykać ich mokrymi ani brudnymi rękoma, dlatego dodatki nie stają się siedliskami bakterii.

Organizer na kosmetyki

Ciekawym i funkcjonalnym akcesorium do łazienki jest także organizer na kosmetyki. Przyda się on każdej kobiecie lubiącej makijaż. Pudry, cienie, lakiery, szminki i tusze nie muszą już tworzyć bałaganu w szufladach. Dzięki organizerowi meble łazienkowe nie będą wypełnione rozmaitymi pudełeczkami, tubkami i kartonikami. Wszystkie kosmetyki masz szansę poukładać w estetyczny sposób za sprawą pojemników wykonanych z przezroczystego plastiku, akrylu lub drewna. Akcesoria pomieszczą każdy rodzaj opakowań, eksponując je i zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do nich.

Kwiaty w łazience

Kwiaty to doskonały sposób na ożywienie łazienki. Warto najpierw dowiedzieć się, które rośliny dobrze tolerują specyficzny klimat panujący w tym pomieszczeniu. Należy wybierać wyłącznie kwiaty odporne na dużą wilgoć, ciepło i małą ilość światła. Jeśli w aranżowanym wnętrzu warunki oświetleniowe są słabe, udekoruj meble w łazience paprociami. Wiecznie zielone, z ozdobnymi liśćmi, nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalny urok. Jeżeli masz w swojej łazience okno, pomyśl o lipce pokojowej, bluszczu, dracenie, storczykach lub fiołkach afrykańskich. Planując nasycenie wnętrza zielenią, pamiętaj o doborze niebanalnych doniczek.

Metamorfoza łazienki nie wiąże się w tym przypadku z generalnym remontem. Zamień albo dodaj kilka ciekawych dodatków, by odświeżyć wnętrze. Pomyśl nad stylem, jaki Ci się podoba, dopasuj go do wyglądu mebli łazienkowych i daj się ponieść wyobraźni, tworząc przytulne i oryginalne pomieszczenie będące dopełnieniem wystroju całego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here