Nowe sportowe liceum

0
58

W roku szkolnym 2019/20 w Białymstoku ma powstać nowe, XIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego, kształcące w dziedzinie pływania. Szkoła będzie się mieścić przy ul. Promiennej 13A i wraz ze znajdującą się tam Szkołą Podstawową nr 29 im. Synów Pułku ma tworzyć Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 2.

Projektem uchwały w sprawie założenia XIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku i Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 2 oraz włączenia liceum do zespołu szkół, Rada Miasta Bialystok ma zająć się na lutowej sesji.

Zależy nam na tym, aby informacje o utworzeniu nowej szkoły dotarły jak najszybciej do uczniów i rodziców, którzy stają przed wyborem ścieżki kształcenia po ukończeniu szkoły podstawowej lub gimnazjum – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Stworzenie takiej szkoły to wyjście naprzeciw oczekiwaniom uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli. Już w poprzednich latach pojawiały się sygnały, że warto w Białymstoku stworzyć odpowiednią ofertę dla młodych sportowców – pływaków, którzy po skończeniu nauki w szkole podstawowej mogliby kontynuować ją w szkole średniej o profilu sportowym – właśnie pływackim. Obecnie brakuje bowiem oddziałów mistrzostwa sportowego o takiej specjalności w białostockich szkołach ponadpodstawowych.

W odpowiedzi na te oczekiwania Miasto Białystok proponuje utworzenie XIX Liceum Mistrzostwa Sportowego przy Szkole Podstawowej nr 29 przy ul. Promiennej 13A, gdzie kilkudziesięciu uczniów trenuje pływanie i osiąga sukcesy. Istotne jest także położenie szkoły w pobliżu basenu Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Zwycięstwa. Projekt uchwały, którym radni zajmą się w lutym, poddawany jest obecnie konsultacjom społecznym.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here