NOWA KATEGORIA NA KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

0
15

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa poszerzona została o kolejną nową kategorię, tj. „Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej”. Kategoria ta pozwala na zaznaczenie na KMZB zagrożeń w lokalach rozrywkowych, w tym w tzw. „Escape Room-ach” czy „parkach linowych”.

Do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa została dodana  nowa kategoria zagrożeń o nazwie „Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej”, przy pomocy której można przekazywać informacje o wszelkich zagrożeniach występujących w tego rodzaju miejscach (np. Escape Room, czy też „parkach linowych”). Każdy kto zauważy zagrożenie w lokalu rozrywkowym może zgłosić je Policji poprzez właśnie KMZB. Aby dokonać zgłoszenia wystarczy kliknąć na właściwą kategorię i wypełnić pole z opisem zagrożenia. Informacja ta trafi następnie do policjantów, którzy dokonają jej  weryfikacji.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Policjanci sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa. Jest to również świetne narzędzie do komunikowania się z dzielnicowym, do którego – jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu – spływa taka informacja. Jednak nie jest to narzędzie powodujące natychmiastową interwencję Policji – to tego wciąż służy numer alarmowy 112.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here