Seniorze, możesz się bronić! Już jutro spotkanie szkoleniowe!

Gmina Choroszcz wraz z Komendą Miejską Policji w Białymstoku, Państwową Strażą Pożarną, a także Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów, w trosce o bezpieczeństwo seniorów, 6 lutego organizuje spotkanie szkoleniowe, podczas którego eksperci poradzą jak skutecznie ustrzec się przestępstw dokonywanych na osobach starszych.

Oszuści, którzy coraz częściej, a także coraz śmielej atakują seniorów, wykorzystują ich samotność, schorowanie, ufność i chęć niesienia pomocy innym. Z tego względu seniorzy w większym stopniu niż inne grupy społeczne narażeni są na działania ze strony przestępców, stając się ofiarami oszustów i naciągaczy.

Mechanizm działania sprawców jest bardzo różnorodny: „na wnuczka”, „na policjanta”, „na urzędnika, gazownika, hydraulika czy listonosza”. Powtarzającymi się są także nieuczciwe praktyki stosowane na rynku usług i towarów dedykowanych osobom starszym – dynamicznie rozwijający się rynek różnego rodzaju pokazów, prezentacji, wycieczek itp. nakłania seniorów do dokonywania zakupów towarów po znacznie zawyżonej cenie, zdarza się też, że podczas takich spotkań, podpisują oni bardzo niekorzystne umowy. Niejednokrotnie w wyniku takich działań nieuczciwych sprzedawców, a mówiąc wprost – przestępców seniorzy zostają pozbawieni oszczędności całego życia bądź środków przeznaczonych na bieżące potrzeby życiowe, w tym zakup niezbędnych leków czy pożywienia.

Dbając o poprawę bezpieczeństwa seniorów z terenu gminy Choroszcz, Gmina Choroszcz wraz z Komendą Miejską Policji w Białymstoku, Państwową Strażą Pożarną, a także Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów organizuje spotkanie szkoleniowe dotyczące ich bezpieczeństwa seniorów. Spotkanie odbędzie się 6 lutego 2019 roku (środa) o godz. 12.00 w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy (Choroszcz, ul. H. Sienkiewicza 27). Zapraszamy serdecznie!

Seniorze, nie jesteś słabszy – możesz się bronić!

gazeta.choroszcz.pl