Dlaczego warto spędzić Walentynki we Wrocławiu?

Szukasz pomysłu na walentynki 2019? Zarezerwuj nocleg we Wrocławiu i wyrusz na podbój Miasta Stu Mostów wraz z drugą połówką! Zastanawiasz się, jakie miejskie atrakcje warto zobaczyć? Sprawdź!

Gdzie warto się wybrać w czasie walentynek we Wrocławiu?

Walentynki we Wrocławiu zorganizować można na wiele interesujących sposobów. Zarezerwuj nocleg w Hostelu Trzy Kolory  i poznaj niezliczone atrakcje, które zagwarantują przyjemne spędzenie czasu w towarzystwie ukochanej osoby.

Turyści szczególnie kojarzą stolicę Dolnego Śląska z wszędobylskimi figurkami krasnali. Na chwilę obecną jest ich aż 382! Poszukiwanie skrzatów i robienie sobie z nimi zdjęć stało się jedną z ulubionych aktywności zarówno przyjezdnych, jak i mieszkańców Wrocławia. Niektóre krasnale stoją na placach i gzymsach parapetów, inne znajdziemy z kolei przy pomnikach czy w pobliżu sklepowych wystaw. Każda z figurek ma inną historię – jedne upamiętniają wybitne postaci, drugie przypominają o ważnych zdarzeniach, a jeszcze inne powstały w celu odzwierciedlenia różnorodnych profesji i zawodów. Podczas wizyty we Wrocławiu możesz zabrać drugą połówkę na romantyczny spacer, przy okazji organizując rozrywkę w postaci wypatrywania krasnali w klimatycznych alejkach Rynku. Kto znajdzie ich więcej?

Miasto warto odwiedzić nie tylko ze względu na popularne figurki. Wrocław słynie jako zagłębie wydarzeń kulturalnych, o czym świadczy nadanie mu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku oraz wygrany niedawno konkurs na najlepszy europejski cel podróży – European Best Destination 2018. Znajdziemy tu także najwięcej mostów w Polsce, ogromne oceanarium, operę i pełen gwarnych lokali Rynek. Czy krótki walentynkowy wyjazd wystarczy, aby to wszystko zobaczyć?

Czy jeden dzień zagwarantuje udany pobyt?

Aby móc należycie cieszyć się pięknem miasta i czasu spędzanego wyłącznie w towarzystwie drugiej połówki, warto przyjechać do Wrocławia przynajmniej na dwa dni. Zyskujemy wówczas pewność, że czasu na relaks i zwiedzanie nie zabraknie ze względu na chwile poświęcone na dojazd w jedną i drugą stronę. Z tego powodu walentynki w 2019 roku wypadające w czwartek warto świętować nieco dłużej – na przykład przez cały następny weekend. Przy planowaniu pobytu w Mieście Stu Mostów należy pamiętać o zarezerwowaniu noclegu. Aby wygodnie korzystać z miejskich atrakcji, warto zadbać o dogodną lokalizację. Najlepiej w pobliżu centrum, aby nie tracić czasu na długie wędrówki czy czasochłonne przejazdy komunikacją miejską.