WZMOŻONE KONTROLE TRZEŹWOŚCI BIAŁOSTOCKIEJ DROGÓWKI

0
48

Policjanci z białostockiej drogówki rozpoczęli nowy tydzień od wzmożonych kontroli pojazdów w różnych częściach miasta. Już od wczesnych godzin rannych prowadzili kontrole, sprawdzając czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami i nie kierują pod wpływem alkoholu.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu białostockiego policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. „Alkohol i Narkotyki”. Ich celem było skontrolowanie jak największej ilości kierowców i wyeliminowanie tych, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Mundurowi w trakcie działań skontrolowali 899 kierowców, wśród których ujawnili jednego nietrzeźwego 53-latka, który kierował toyotą. Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy.

Ponadto w trakcie minionej doby białostoccy policjanci wyeliminowali jeszcze dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich to kierowca renault, który odmówił badania alkomatem w związku  z czym trafił do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań na zawartość alkoholu we krwi. Drugi to 47-letni kierowca mercedesa wyeliminowany z ruchu drogowego w miejscowości Tołcze. Badanie alkomatem wykazało również i w tym przypadku prawie promil alkoholu w organizmie. Policjanci mężczyźnie zatrzymali prawo jazdy.

Podobne działania mundurowi będę prowadzić w przyszłości w celu eliminacji nietrzeźwych kierowców z ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here