Czy krematorium to dobry wybór?

Kremacja to powszechnie znana alternatywa dla tradycyjnego pochówku. Najczęściej decyzja o kremacji wynika z ostatniej woli osoby zmarłej. Zdarzają się również sytuacje, w których to kremacja jest następstwem ustaleń rodzinnych.

0
46

Jeżeli mamy pewność, że chcemy skremować zwłoki naszych bliskich, powinniśmy zastanowić się nad wyborem dobrego krematorium. Profesjonalne krematoria udzielają wszystkich niezbędnych informacji odnośnie całego procesu spopielenia. Ponadto służą pomocą, doradzają i okazują wsparcie w tych trudnych chwilach.

Obecnie kremacje uznaje się za nowoczesną i ekologiczną formę pogrzebu, którą jest wybierana świadomie i wynika ze względów światopoglądowych. Dużą zaletą kremacji jest oszczędność miejsca (urna zajmuje znacznie mniejszą powierzchnię niż trumna). Wiele współczesnych polskich cmentarzy jest mocno przepełnionych, dlatego też kremacja z każdym dniem zyskuje na znaczeniu.

Zalety kremacji

Kremacja jest coraz częściej wybieraną formą pochówku, zwłaszcza przez osoby młode, które chcą świadomie decydować o swojej śmierci. Przywiązanie do tradycyjnych ceremonii pogrzebowych najbardziej widoczne jest wśród osób starszych. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też wybór rodzaju pochówku musi być zawsze dokładnie przemyślany.

Współczesne krematoria są nowocześnie i sterylnie urządzone, przygotowane oraz wyposażone. Oferują wysoki poziom swoich usług i dbają o każdego klienta indywidualnie. Pracownicy renomowanych krematoriów doskonale znają zasady savoir-vivre, dzięki temu szanują osoby zmarłe i potrafią obdarzyć wsparciem oraz współczuciem rodzinę będącą w żałobie.

Okres karencji

Okres karencji w przypadku tradycyjnego pochówku wynosi 20 lat. Jeżeli zatem pogrzeb będzie musiał zostać zorganizowany przed upływem 20 lat, warto rozważyć kremację. Wybierając kremacje nie obowiązuje nas okres karencji, urnę można złożyć do grobu przed upływem 20 lat od ostatniego pochówku.

Akceptacja przez kościół

Kościół rzymskokatolicki wyraża zgodę na kremację zwłok. Musi ona jednak odbywać się w prawidłowo funkcjonującym krematorium, z zachowaniem odpowiedniego poszanowania zwłok oraz czczeniem pamięci.

Nowoczesne podejście

Kremacje wybierają osoby mające nowoczesne podejście do życia i śmierci. Uważający, że spopielenie zwłok to równie godny, a może nawet i lepszy sposób od tradycyjnego pochówku.

Kwestie ekologiczne

W krematorium zwłoki spalane są w sposób bezdymny i bezzapachowy. Następnie prochy zamykane są w urnie i nie ulegają dalszemu rozkładowi, dzięki temu ciało osoby zmarłej nie jest narażone na naturalne procesy.

Kwestie finansowe

Koszt pochówku (tradycyjny/kremacja) zależy głównie od potrzeby tworzenia pomnika. Jeżeli pochówek skremowanych zwłok odbywa się do istniejącego już grobu lub pomniku, to wartość usługi jest dużo niższa lub porównywalna z tradycyjnym pochówkiem. Natomiast, jeśli istnieje konieczność wybudowania nagrobka, to końcowa wartość usługi zazwyczaj jest wyższa od tradycyjnych ceremonii pogrzebowych.

Krematorium Białystok – profesjonalizm i usługi na najwyższym poziomie

Wybierając krematorium powinniśmy przyjrzeć się usługom poszczególnych zakładów, dowiedzieć się jakie oferty proponują i poznać ich cenę. Proces kremacji zazwyczaj obejmuje szereg wielu działań np. transport osób obecnych na pogrzebie, organizację stypy i inne. Zanim zdecydujemy się na wybrane krematorium, należy uzgodnić cenę za interesujące nas usługi z wybranym zakładem pogrzebowym, dzięki temu unikniemy jakichkolwiek nieporozumień.

Wysokiej jakości usługi pogrzebowe oferuje krematorium w Białymstoku. Zachwalane jest za bardzo dobry standard wyposażenia (przestronna sala pożegnań, sterowany komputerowo piec kremacyjny z ekologiczną instalacją odzysku ciepła). Osoby chcące szczegółowo poznać usługi proponowane przez krematorium Białystok powinny zgłosić się bezpośrednio do zakładu. Jeżeli są pewne, że chciałby zlecić wykonanie kremacji to muszą dostarczyć wypełnione dokumenty (formularz zgody na kremację, skrócony odpis aktu zgonu wystawionego przez USC lub xero potwierdzone przez firmę pogrzebową).

Krematorium Białystok umożliwia godny i poszanowany pochówek dla osób zmarłych. Zanim dojdzie do głównej części pogrzebu rodzina i osoby bliska mogą obserwować wprowadzenie ciała zmarłego w przestronnej sali pożegnań. Podczas ceremonii kremacji niemile widziane są wieńce oraz bukiety kwiatów. Ostateczne pożegnanie skremowanych zwłok może być uwieńczone symboliczną różą, którą składa się na wieku trumny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here