Nowe oświetlenie na ul. Brzoskwiniowej

0
54

W najbliższym czasie zostanie zrealizowany jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego 2018. Na kolejnej białostockiej ulicy będzie bezpieczniej. Nowe latarnie zostaną wybudowane w sięgaczach przy ul. Brzoskwiniowej na Dojlidach. Miasto szuka wykonawcy tej inwestycji.

Budowa oświetlenia w sięgaczach przy ul. Brzoskwiniowej to pomysł mieszkańców, który został zgłoszony jako projekt osiedlowy do Budżetu Obywatelskiego 2018. Zagłosowało na niego 376 osób. Szacowany w BO 2018 koszt tego przedsięwzięcia to ok. 100 tys. zł.

Realizacja projektu będzie polegała na ustawieniu nowych słupów o zwiększonej wytrzymałości i poszerzonej wnęce słupowej, montażu linii kablowych i opraw oświetleniowych. Wykonawca przygotuje i zamontuje też tablicę informującą o realizacji inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Przedsięwzięcie ma być gotowe po 18 tygodniach od dnia podpisania umowy z wykonawcą.

– Na nowe oświetlenie uliczne w tym miejscu głosowało w Budżecie Obywatelskim wielu białostoczan. Poprawi ono bezpieczeństwo przechodniów, rowerzystów i kierowców, ale także komfort mieszkańców – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą aplikować do 15 marca 2019 roku. Dokumenty należy składać w Zarządzie Dróg Miejskich przy ul. Składowej 11.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here