WPADŁ OSZUST DOKONUJĄCY WYŁUDZEŃ W SYSTEMIE „PAYSAFECARD”

0
98

Funkcjonariusze z białostockiej komendy zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który w okresie od stycznia do marca dokonał szeregu oszustw polegających na wyłudzeniu kodów płatniczych w systemie „paysafecard” na łączną kwotę ponad 4500 zł.
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w wyniku intensywnej pracy, zatrzymali 36-letniego mieszkańca Białegostoku, który w okresie od stycznia do marca dokonał szeregu oszustw polegających na wyłudzeniu kodów płatniczych w systemie „paysafecard.

Zasada działania systemu „paysafecard” polega na zasileniu określoną kwotą pieniędzy środka płatniczego, za pomocą którego chcemy dokonać płatności przez Internet. W tym celu należy zakupić wydruk systemu „paysafecard” z kodem, który następnie należy wprowadzić podczas realizacji zakupów dokonywanych przez Internet.

Zatrzymany mężczyzna działał na terenie powiatu białostockiego i sokólskiego, gdzie w wybranych lokalach usługowych prosił o wydrukowanie kodu o wartości od 100zł do 450zł . Po jego wydrukowaniu odwracał uwagę pracownika prosząc o inne produkty i w tym samym czasie fotografował lub nagrywał kod. W trakcie rzekomej chęci uiszczenia opłaty za zakupy okazywało się, że na karcie płatniczej nie ma żadnych środków i w rezultacie transakcja była odrzucana. Mężczyzna tłumaczył, że zaraz uda się do bankomatu po gotówkę i wróci po wydrukowane kody. W rezultacie oddalał się ze sklepu, a za pomocą zapisanego na telefonie kodu wykonywał transakcje internetowe.

Dzięki intensywnej pracy białostockich kryminalnych udało się ustalić podejrzanego. 36-letni mieszkaniec Białegostoku „wpadł” w ręce mundurowych w miniony czwartek. Już następnego dnia usłyszał w sumie 20 zarzutów oszustwa i usiłowania oszustwa. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here