Przygotowania do strajku nauczycieli

0
35

Dziś (25 marca) odbyło się posiedzenie zespołu powołanego przez Prezydenta Miasta na wypadek strajku nauczycieli. Przedstawiciele jednostek miejskich zastanawiali się, jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży na czas protestu.

Przypomnijmy, że prezydium Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego zdecydowało o rozpoczęciu 8 kwietnia strajku w szkołach i innych placówkach oświatowych, w których – w wyniku referendum – uzyskana będzie zgoda na jego przeprowadzenie. Związek domaga się wzrostu wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty niebędących nauczycielami o 1000 zł. Z danych Związku wynika, że udział w proteście zadeklarowało 89 proc. pracowników białostockich placówek.

Dziś odbyło się posiedzenie powołanego przez Prezydenta Miasta zespołu ds. monitorowania sytuacji organizacyjnej przedszkoli, szkół i placówek oświatowych Miasta Białegostoku w związku z planowanym strajkiem nauczycieli. W spotkaniu wzięli udział zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny za oświatę Rafał Rudnicki, dyrektorzy departamentów edukacji, biura prawnego, biura zarządzania kryzysowego, białostockiej komunikacji miejskiej, kultury, promocji i sportu, komendant Straży Miejskiej, dyrektor Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz prezes spółki „Stadion Miejski”. Na posiedzenie została zaproszona także Podlaska Kurator Oświaty, którą reprezentowała wizytator Jolanta Murawska.

Członkowie zespołu zwrócili uwagę, że najważniejszą sprawą jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży na czas protestu pracowników oświaty.

Z pewnością duża część uczniów po prostu nie pójdzie do szkół. Mogą oni pojawić się w miejscach publicznych, dlatego zwiększymy liczbę patroli szkolnych złożonych ze strażników miejskich oraz policjantów. Będziemy także pracować nad przygotowaniem zajęć opiekuńczo – wychowawczych z myślą o tych uczniach, którzy pojawią się w placówkach. Niezwykle ważną kwestią jest także zorganizowanie opieki dla przedszkolaków – zwrócił uwagę Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Przedstawicielka Podlaskiego Kuratorium Oświaty przysłuchiwała się propozycjom miasta. Zadeklarowała wsparcie dla działań miejskich, nie wskazując konkretnych rozwiązań.

Kolejne posiedzenie zespołu odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here