Sukces białostoczanina w USA

0
111

Rower Materialize, który jest rezultatem stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku z 2016 roku, otrzymał w Las Vegas nagrodę Best One Off Radical Custom. Oznacza to, że Adam Zdanowicz został Mistrzem Świata w tworzeniu rowerów customowych.

Pojazd Materialize, który został zaprezentowany na światowej wystawie w Las Vegas, to efekt trzyletniej pracy. Został wykonany przez białostoczanina Adama Zdanowicza i zwyciężył w najważniejszej konkursowej kategorii: Najlepszy niesamowity pojedynczy egzemplarz customowy.

Odnieśliśmy w Las Vegas ogromny sukces! My Polacy! Ja i zespół MAD Bicycles, zdobyliśmy Mistrzostwo Świata w tworzeniu rowerów customowych. Nadal brakuje mi słów by opisać co czuję. Nie potrafię jeszcze zebrać myśli, ale chcę żebyście wiedzieli, że słowo „Polska” w ustach Amerykanów będzie powtarzane jeszcze bardzo długo i „All the way from Poland!” na żywo brzmi dumnie! – napisał na Facebooku Adam Zdanowicz, twórca Materialize.

Materialize to rower z napędem elektrycznym, karoserią wydrukowaną na drukarce 3D. Nawiązuje do krystalizującej się formy złożonej z sześcianów. Złota powłoka to chrom natryskowy. Rozpoczęcie realizacji tego projektu było możliwe dzięki stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku.

– Każdy sukces białostoczan w Polsce czy za granicą cieszy. Tym bardziej, że doceniony został stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku. Od lat wspieramy zdolnych i utalentowanych mieszkańców – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki, odpowiedzialny m.in. za kulturę.

Wystawa „Cruiser Con Expo” w Las Vegas, na którą wybrał się zespół MAD Bicycles, to jedna z największych wystaw i konkursów rowerów customowych na świecie.

Kamila Bogacewicz

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here