TRZEJ BIAŁOSTOCCY KIEROWCY STRACILI PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI

0
146

Mimo licznych apeli o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze białostockiej „drogówki” zatrzymali kolejne trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Mundurowi apelują o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów drogowych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, wczoraj dokonywali kontroli prędkości na ternie naszego miasta. Tuż po godzinie 7.00 na ulicy Generała Maczka mundurowi zatrzymali kierowcę audi. Miernik prędkości wskazał, że 23-latek jechał z prędkością 134 km/h. Prędkość dopuszczalna w tym miejscu to 70km/h. Kolejny „pirat drogowy” to 36-letnia również mieszkanka naszego miasta. Na ulicy Generała Andersa kierowała kia, gdzie tym razem miernik prędkości wskazał 128m/h. W tym miejscu również obowiązuje dopuszczalna prędkość 70 km/h. Ostatni „rajdowiec” to 35-latek, którego prędkość zmierzył patrol białostockiej drogówki na ulicy Generała Maczka. Kierowca BMW na obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70km/h jechał z prędkością 126 km/h przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 56km/h. Wszystkim nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymane zostały prawa jazdy. Mundurowi ukarali również „piratów drogowych” mandatami oraz punktami karnymi.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here