Premiery i pokazy specjalne w białostockich kinach Helios

0
106

W dniach od 12 do 18 kwietnia białostockie kina HELIOS zapraszają na 3 premiery:

AFTER, HELLBOY i PRZYPŁYW WIARY

oraz

14 kwietnia FILMOWE PORANKI – BAJECZKI MASZY cz. 5

Oscarowy Koneser – 15 kwietnia ZŁODZIEJASZKI

17 kwietnia w KINIE KONESERA – film O OJCACH I SYNACH

18 kwietnia w cyklu KULTURA DOSTĘPNAPLANETA SINGLI 2

i uwaga kibice!:

16-17 kwietnia – Liga Mistrzów

 

Poniżej szczegółowe opisy nadchodzących pokazów i wydarzeń.

PREMIERY

 

„AFTER

Zaprasza kino HELIOS w Galerii Alfa, Jurowiecka i Atrium Biała

Pilna uczennica i oddana córka Tessa Young zaczyna pierwszy rok college’u z wielkimi ambicjami. Doskonale wie, co chce osiągnąć, jaką drogą ma podążać i kim powinna się stać. To uporządkowane życie rozpadnie się jak domek z kart w chwili, gdy Tessa spotka tajemniczego Hardina Scotta. W jego spojrzeniu kryje się mrok, jego ciało pokrywają tatuaże, a jego zachowanie pełne jest buntu. Hardin jest wszystkim, czego Tessa starała się unikać w dotychczasowym życiu, ale po jednym spotkaniu nad jeziorem stanie się wszystkim, czego Tessa będzie odtąd pragnąć. Chłopak otworzy przed grzeczną i do bólu przyzwoitą Tessą, świat uczuć, doznań i namiętności. o jakie nigdy wcześniej, by siebie nie podejrzewała. Odtąd nic już nie będzie takie samo… szczególnie, że wkrótce na jaw wyjdzie tajemnica z przeszłości Hardina Scotta.

 

 

„HELLBOY” 

Zaprasza kino HELIOS w Galerii Alfa, Jurowiecka i Atrium Biała

Pojmana i unieszkodliwiona przed wiekami królowa czarownic powraca do naszego świata, by znów nieść śmierć i zniszczenie. Jej demoniczny plan zakłada sprowadzenie na Ziemię plag tak potężnych, że ludzkość nie ma z nimi żadnych szans. Tylko bohater o tak piekielnych korzeniach jak Hellboy jest w stanie stawić czoła zagrożeniu i podjąć walkę z czarownicą i jej armią. Jego szanse wzrosną jeszcze bardziej, gdy okaże się dziedzicem potęgi samego Króla Artura. Jednak nawet on w pojedynkę nie jest w stanie wygrać wojny z siłami zła. Zanim dojdzie do decydującego starcia Hellboy musi odzyskać swych dawnych sprzymierzeńców…

 

„PRZYPŁYW WIARY” 

Zaprasza kino HELIOS w Galerii Jurowiecka

Nieprawdopodobna, lecz prawdziwa historia matczynej miłości, która pokonała niewyobrażalne przeszkody. Gdy adoptowany syn Joyce Smith, John, wpada do lodowatej wody na zamarzniętym jeziorze w Missouri, wszystko wydaje się stracone. John leży bez życia w szpitalu, ale Joyce nie poddaje się. Jej niezachwiana wiara porywa wszystkich dookoła do modlitwy za uzdrowienie Johna, mimo iż nauka jest bezsilna, a lekarze nie dają mu żadnych szans. Wyprodukowany przez DeVona Franklina („Cuda z nieba”) na podstawie scenariusza Granta Nieporte’a („Siedem dusz”), opartego na książce Joyce Smith (wydanej w Polsce pod tytułem „Niemożliwe”), „Przypływ wiary” opowiada o triumfie wiary, nadziei i miłości, który zasługuje na miano prawdziwego cudu.

 

FILMOWE PORANKI

Zaprasza kino HELIOS w Galerii Alfa, Jurowiecka oraz Atrium Biała

 

W niedzielę, 14 kwietnia o godz. 10.30

 

 

Projekcję Poranków poprzedzają atrakcje w holach kin oraz konkursy i zabawy na sali kinowej.

W kwietniu zapraszamy na poniedziałkowe seanse z filmami Oscarowymi

 

OSCAROWY KONESER

15 kwietnia (poniedziałek)

„Złodziejaszki”

Zaprasza kino HELIOS w Galerii Jurowiecka, Alfa i Atrium Biała
Produkcja: Japonia [2018]

Dwie siostry, mąż jednej z nich, ich kilkuletni syn i sędziwa nestorka rodu żyją pod jednym dachem, utrzymując się z emerytury babci, dorywczych zajęć i drobnych kradzieży. Spoiwem, które wszystkich łączy, są mroczne tajemnice, a gdy w ich domu pewnego dnia pojawi się zaniedbywana dziewczynka z sąsiedztwa, ta osobliwa wspólnota jeszcze bardziej się umocni. Nieoczekiwane wydarzenie skłoni też do zadania fundamentalnego pytania: czy większą wartość mają więzy krwi, czy też związki budowane z własnej woli.

 

 

KINO KONESERA – 17 kwietnia (środa)

Kino Helios Galeria Alfa

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem, dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Z dużą uwagą oglądamy filmy na festiwalach, przeglądamy recenzje i śledzimy wpisy festiwalowej publiczności na forach dyskusyjnych. Wszystko po to, by wzruszyć widzów Kina Konesera!

„O OJCACH I SYNACH”

Produkcja: Niemcy, Liban, Syria, Katar [2018]

Jak wygląda z bliska życie dżihadystów? Po filmie „Powrót do Homs”, który pokazywał radykalizację buntu przeciwko dyktaturze al-Assada, reżyser ponownie odwiedził rodzinny kraj. Udało mu się zdobyć zaufanie rodziny islamskiego fundamentalisty, z którą spędził ponad dwa lata, filmując domową codzienność i walkę z wrogiem. W cieniu toczącej się wojny dorasta najmłodsze pokolenie bojowników dżihadu – pozbawione dzieciństwa, poddawane praniu mózgów i morderczym treningom.

 

 

KULTURA DOSTĘPNA

Kultura Dostępna to projekt, który pozwoli, aby szerokie grono odbiorców mogło zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana zostanie jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

Zapraszamy 18 kwietnia o godz. 13:00 oraz 18:00

 

„PLANETA SINGLI 2

Zaprasza kino HELIOS w Galerii Alfa, Jurowiecka i Biała

„Planeta Singli 2” to – kontynuacja hitu, w którym zakochały się miliony widzów. Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha jako para, której losy połączyła randkowa aplikacja. Na ekranie nie zabraknie wybuchowego małżeństwa granego przez Weronikę Książkiewicz i Tomasza Karolaka oraz wspaniałych: Danuty Stenki, Piotra Głowackiego czy Joanny Jarmołowicz. Eksplozja humoru, wzruszeń, pozytywnej energii i potężną dawkę przedświątecznej atmosfery. Związek Ani (Więdłocha) i Tomka (Stuhr) przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander – zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

 
  

LIGA MISTRZÓW– 16 i 17 kwietnia

Kino Helios Atrium Biała

Zapraszamy na transmisje najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie! UEFA Champions League będzie transmitować najciekawsze mecze od fazy ćwierćfinałowej do finału, który rozegrany będzie 1 czerwca na stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie. Chociaż jeszcze nie wiemy, kto zagra w wielkim finale, to pewne jest to, że nie zabraknie emocji, niespodzianek i walki do samego końca.

 

Zapraszamy na najbliższą transmisję meczu UEFA Champions League do kina Helios w Atrium Biała.

 

Kino z maluchem – 17 kwietnia (środa)

Kino Helios Galeria Alfa, godz. 12.00

 

Specjalne seanse dla rodziców z niemowlętami i kobiet w ciąży!

Na najbliższym seansie pokażemy film „Przedszkolanka” z Maggie Gyllenhaal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here