BiKeRy wróciły na Rynek Choroszczy!

0
61
Z przyjemnością informujemy, że w obecnym sezonie rowerowym stacja BiKeRa, stacjonująca czasowo przy Szkole Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1, powraca na swoje pierwotne miejsce – na Rynek 11 Listopada w Choroszczy.

W Choroszczy już od 2015 roku można korzystać z Roweru Aglomeracyjnego BiKeR, a od roku 2017 – z dwóch stacji, znajdujących się w dwóch centrach miasteczka. Jedna zlokalizowana jest w okolicach centrum szpitalno-handlowego – przy Placu Brodowicza, w pobliżu Stadionu Miejskiego w Choroszczy, a druga, która na czas przebudowy Rynku w 2018 roku, przeniesiona była na teren szkoły Podstawowej przy ul. Powstania Styczniowego 1, powróciła na Rynek 11 Listopada. W odnowionej przestrzeni, rowery prezentują się doskonale; Rynek jest także dobrą lokalizacją do wypraw po miasteczku, jak i całej gminie Choroszcz.

Zachęcamy do skorzystania z roweru miejskiego BiKeR w sezonie wiosenno-letnim 2019 roku.

Przypomnijmy:

BiKeR, czyli Białostocka Komunikacja Rowerowa to alternatywny środek transportu – uzupełnienie komunikacji miejskiej, umożliwiający szybkie poruszanie się po Białymstoku i okolicach.

Rowerzyści miejscy BiKeR mają do dyspozycji 59 stacji i 625 rowerów w Białymstoku, 2 stacje i 20 rowerów w Kleosinie i Ignatkach Osiedlu, 2 stacje i 14 rowerów w gminie Choroszcz.

System pozwala wypożyczać rowery zwykłe, rowery dziecięce, a także tandemy.

Mapę stacji można zobaczyć TUTAJ.

Rowery BiKeR są dostępne od 1 kwietnia do 30 listopada każdego roku.

Ceny za wypożyczenie rowerów są zróżnicowane:

KLIENCI BIAŁOSTOCKIEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ – posiadający zakodowany i ważny dowolny imienny bilet okresowy lub bilet wieloprzejazdowy ważny w I strefie taryfowej (strefa B), ponoszą:

* opłatę inicjacyjną w wysokości 10 zł
* wypożyczenie roweru wynosi:
– od 0 do 30. minuty: 0 zł
– od 31. do 60. minuty: 1 zł
– druga godzina: 2 zł
– każda następna godzina: 4 zł

POZOSTALI KLIENCI – nieposiadający ważnego dowolnego imiennego biletu okresowego lub biletu wieloprzejazdowego ważnego w I strefie taryfowej (strefa B), ponoszą:

* opłatę inicjacyjną w wysokości 10 zł
* wypożyczenie roweru wynosi:

– od 0 do 20. minuty: 0 zł
– od 21. do 60. minuty: 1 zł
– druga godzina: 3 zł
– każda następna godzina: 5 zł

Jak wypożyczyć rower, a także jeśli mają Państwo inne pytania dotyczące BiKeRa, prosimy zajrzeć na stronę: bikerbialystok.pl lub skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta (w sezonie kwiecień-listopad – czynne całodobowo; poza sezonem: pon.-pt. w godz.: 10.00-12.00): 85 871 01 01, 85 733 91 19 (koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów).

Mat. org./UM 

gazeta.choroszcz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here