POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED OSZUSTAMI

0
45
pixabay.com

Policjanci apelują do wszystkich,szczególnie do osób starszych, aby były ostrożne w kontaktach z obcymi.Pamętajmy aby nigdy nie podawać swoich danych osobowych, adresowych oraz innych informacji w rozmowie telefonicznej.

Dzisiaj policjanci otrzymali trzy zgłoszenia odnośnie telefonów, gdzie w jednym z przypadkach do seniora zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta przekazując nr legitymacji służbowej w celu rzekomej weryfikacji. Jednocześnie z zapytaniem o adres i czy rozmówca jest posiadaczem konta bankowego. W innym przypadku do zgłaszającej zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika poczty mającego doręczyć przesyłkę. W tym celu również prosi o podanie adresu korespondencyjnego. Po chwili zgłaszająca otrzymuje kolejny telefon od osoby podającej tym razem za policjanta z informacją, iż telefon sprzed kilku minut był oszustwem kolejny raz prosi o adres z zapytaniem czy są obecnie w domu.

Pamiętajmy aby nigdy nie podawać swoich danych osobowych, adresowych oraz innych informacji w rozmowie telefonicznej! Policja poczta bank o to nie proszą!

W przypadku wątpliwości niezwłocznie powiadom policjantów o zdarzeniu dzwoniąc pod numer alarmowy 112

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here