Lekkoatletyka w centrum Białegostoku

0
58

Rynek Kościuszki w Białymstoku 7 lipca zamieni się w lekkoatletyczną arenę. Na Mityngu Gwiazd zmierzą się medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy w lekkiej atletyce. Nie zabraknie sportowych emocji i atrakcji dla rodzin.

Impreza lekkoatletyczna z udziałem znakomitych sportowców zostanie zorganizowana po raz drugi. Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki odbędzie się w niedzielę (7 lipca). W nietypowej jak na wydarzenie sportowe przestrzeni, na trzech specjalnie zaaranżowanych arenach, rozegranych zostanie pięć konkurencji. Będą to: pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn, skok wzwyż kobiet i mężczyzn oraz skok o tyczce mężczyzn.

W pierwszej edycji tej imprezy – w maju 2018 r. – wysoki poziom reprezentowali zawodnicy w pchnięciu kulą. I w tym roku nie zabraknie triumfatora sprzed roku – Brazylijczyka Darlana Romaniego. O rewanż będzie starał się Michał Haratyk – polski Mistrz Europy ze stadionu i hali. Stawkę kulomiotów powinni uzupełnić m.in. O’Dayne Richards – brązowy medalista mistrzostw świata z 2015 roku z Pekinu oraz Andrei Gag, który w 2016 roku był halowym wicemistrzem świata.

Równie ciekawie zapowiada się rywalizacja pań w pchnięciu kulą. Nie powinno zabraknąć ubiegłorocznej triumfatorki z Rynku Kościuszki Pauliny Guby. W zawodach zamierzają też wystartować: jamajska wicemistrzyni świata sprzed roku z Birmingham – Daniel Thomas-Dodd oraz Białorusinka Yulia Leantsiuk. Białostoczanie szczególnie powinni zaciskać kciuki za rekordzistkę Polski do lat 23 – Klaudię Kardasz. Przedstawicielka miejscowego Klubu Sportowego Podlasie osiągnęła już w tym miesiącu minimum uprawniające do startu w jesiennych mistrzostwach świata.

W skoku wzwyż wystąpi białostocka gwiazda lekkoatletyki – Kamila Lićwinko. Medalistka halowych mistrzostw świata i Europy mocno pracuje nad powrotem do formy po narodzinach córki. Zmierzy się m.in. z mistrzynią Azji Svetlaną Radzivil.

Wśród skoczków o powrót do rywalizacji na najwyższym światowym poziomie stara się też inny podopieczny białostockiego trenera Michała Lićwinko – Sylwester Bednarek, który jeszcze przed dwoma laty zwyciężył w halowych mistrzostwach Europy. Na skoczni skoku wzwyż zmierzyć się będzie mógł m.in. z Ilyą Ivanyukiem – brązowym medalistą mistrzostw Europy sprzed 2018 roku i z Donaldem Thomasem – byłym mistrzem świata.

O najwyższe loty w stolicy Podlaskiego znowu zadbają tyczkarze. W centrum Białegostoku nie powinno zabraknąć medalisty mistrzostw świata i Europy Piotra Liska. O zwycięstwo z polskim mistrzem powinien powalczyć Timur Morgunov – srebrny medalista mistrzostw Europy w Berlinie 2018.

Białostocki Mityng Gwiazd to impreza lekkoatletyczna, która w widowiskowej i dostępnej dla wszystkich formule zaprezentuje „królową sportu” na bardzo wysokim poziomie – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – To świetna okazja do obejrzenia gwiazd międzynarodowej lekkoatletyki na żywo, kibicowania im, a także zdobycia ich autografów. To także impreza dla całych rodzin, warto 7 lipca wybrać się na Rynek Kościuszki. Zapraszam.

Podczas ubiegłorocznego Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki padały znakomite wyniki sportowe, zmagania lekkoatletów obserwowały setki widzów. Białostocka impreza została także dostrzeżona przez środowisko sportowe. W rankingu „Przeglądu Sportowego” – uwzględniającym najlepsze imprezy lekkoatletyczne – białostocki Mityng Gwiazd zajął wysokie, III miejsce.

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie transmitowany na antenie TVP Sport. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji imprezę organizuje z agencją AthleTeam Marcin Rosengarten we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.

Program Mityngu Gwiazd (7 lipca 2019 roku, Rynek Kościuszki):

  • godz. 11.00-12.00 – zabawa z lekkoatletyką, zajęcia dla dzieci i rodziców,
  • godz. 12.00-13.00 – rozgrzewka zawodników przed zmaganiami,
  • godz. 13.00-15.45 – zawody Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki w pięciu konkurencjach.

(oprac. Kamila Bogacewicz)

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here