Kino Helios zaprasza na premiery

11 lipca w cyklu KULTURA DOSTĘPNACórka trenera

Już niedługo…

Nocny Maraton Filmowy – MARATON ANNABELLE

Poniżej szczegółowe opisy nadchodzących pokazów i wydarzeń.

PREMIERY KIN HELIOS

„SPIDER-MAN: DALEKO OD DOMU

Zaprasza kino HELIOS w Galerii Alfa, Jurowiecka i Atrium Biała

Peter Parker powraca jako Spider-Man w nowym filmie „Spider-Man: Daleko od domu”. Nasz superbohater z sąsiedztwa przyłącza się do swych najlepszych przyjaciół – Neda, MJ i reszty, by wspólnie wyruszyć na europejskie wakacje. A jednak plan porzucenia wcielenia Spider-Mana na kilka tygodni nie udaje się, kiedy Peter – z wielkimi oporami – decyduje się pomóc Nickowi Fury’emu odkryć sekret tajemniczych ataków, które pustoszą kontynent.

W filmie zobaczymy m.in. Toma Hollanda, Samuela L. Jacksona, Zendayę, Cobie Smulders, Jona Favreau, JB Smoove’a. Ze specjalnym udziałem Marisy Tomei i Jake’a Gyllenhaala.

„MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ”

Zaprasza kino HELIOS w Galerii Alfa, Jurowiecka i Atrium Biała

Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.

„MOJA GWIAZDA TEEN SPIRIT”

Zaprasza kino HELIOS w Atrium Biała

W Wielkiej Brytanii mieszka ponad milion Polaków, którzy próbują spełnić swoje marzenie o lepszym życiu. Jedną z nich jest nastoletnia Violet Valenski, która śni o karierze w brytyjskim szołbiznesie. Jej kochająca, ale mocno stąpająca po ziemi matka widzi ją raczej w szkole, która da jej spokojną, pewną pracę. Gdy w ich miasteczku odbywają się eliminacje do słynnego talent show „Teen Spirit”, Violet bez wiedzy matki bierze w nich udział i ku swemu zdumieniu przechodzi do finałowego etapu. Skromna, niedoświadczona, ale utalentowana nastolatka z prowincji trafia nagle w tryby wielkiej rozrywkowej machiny. Tu wszystko dzieje się szybko, każdy myśli tylko o sobie, a o sukcesie nie zawsze decyduje talent. W takiej sytuacji to właśnie wsparcie najbliższych może okazać się kluczowe w drodze na życiowy szczyt. Los młodzieńczych marzeń Violet jest więc nie tylko w rękach jurorów, ale także jej matki.

„IMPREZOWI RODZICE”

Zaprasza kino HELIOS w Atrium Biała

Po odesłaniu córki na studia, Frank (Baldwin) i Nancy (Hayek) powracają do swojego domu na bogatym przedmieściu. W towarzystwie pełnym próżnych i zblazowanych sąsiadów robią wszystko, by ukryć fakt, że są kompletnie spłukani. Kiedy finanse pary dosłownie sięgają dna, Frank i Nancy wymyślają genialny plan. Postanawiają za grube pieniądze wynająć dom sąsiada, który wyjechał z miasta na kilkumiesięczne wakacje. Szalony pomysł, zamiast łatwej kasy, przynosi serię przekomicznych i zupełnie nieprzewidzianych zdarzeń.

KINO KONESERA – 10 lipca

Kino Helios Galeria Alfa

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem, to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Z dużą uwagą oglądamy filmy na festiwalach, przeglądamy recenzje i śledzimy wpisy festiwalowej publiczności na forach dyskusyjnych. Wszystko po to, by wzruszyć widzów Kina Konesera!

„GLORIA BELL”

Produkcja: Chile/USA [2018]

Szczera, zabawna i wzruszająca słodko-gorzka opowieść o współczesnej kobiecie. To film o każdej z nas! Gloria nic sobie nie robi z oczekiwań innych na temat tego, jak powinna wyglądać, czy zachowywać się kobieta w jej wieku. Skacze na bungee, uwielbia spontaniczne podróże, a wieczorami szaleje na parkiecie. Gdy się na nią patrzy, aż chce się żyć. I choć jej dorosłe dzieci mają dla niej coraz mniej czasu, były mąż znajduje młodszą partnerkę, a nowy romans okazuje się daleki od ideału, Gloria nie planuje obrażać się na swój los.

KULTURA DOSTĘPNA

Kultura Dostępna to projekt, który pozwoli, aby szerokie grono odbiorców mogło zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana zostanie jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

Zapraszamy 11 lipca o godz. 13:00 oraz 18:00

„CÓRKA TRENERA

Zaprasza kino HELIOS w Galerii Alfa, Jurowiecka i Biała

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.

NOCNY MARATON FILMOWY

MARATON ANNABELL

Zaprasza kino HELIOS w Galerii Alfa, Jurowiecka i Atrium Biała

Już 12 lipca kina Helios zapraszają na noc horrorów z demoniczną lalką Annabelle. Zagramy cztery filmy, które mają za zadanie śmiertelnie Was przestraszyć!

Na początek ANNABELLE, historia inspirowana sprawą badaną przez małżeństwo Warrenów. Następnie trzymający w napięciu ANNABELLE: NARODZINY ZŁA. Po krótkiej przerwie premierowo – ANNABELLE WRACA DO DOMU. Upiorna lalka powraca, budząc pozostałe przerażające demony. Na koniec dla najwytrwalszych ZAKONNICA z piekła rodem!