W Białymstoku powstanie nowa ścieżka rowerowa.

0
41

W Białymstoku powstanie nowa ścieżka rowerowa. Będzie wiodła przez Aleję Jana Pawła II. Na terenie miasta zostaną też ustawione kolejne stojaki rowerowe. Miasto ogłosiło przetarg na realizację tej inwestycji. Oferty można składać do 24 września.

Na odcinku Alei Jana Pawła II – od ul. Bacieczki do ul. Konstytucji 3 Maja – zostanie wybudowana dwukierunkowa ścieżka rowerowa o łącznej długości 800 m. Pojawi się tam także nowy chodnik, opaski, zieleń drogowa. Wyłoniona w przetargu firma zajmie się m.in. robotami ziemnymi i rozbiórkowymi, wykonaniem niezbędnego oznakowania, obsługą geodezyjną.

Ścieżka połączy w całość istniejące już przy tej ulicy fragmenty dróg rowerowych i na pewno ułatwi białostoczanom poruszanie się rowerem po tej części miasta – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Druga część zamówienia w tym przetargu dotyczy utworzenia miejsc Bike&Ride w Białymstoku. Chodzi o wykonanie 51 stojaków rowerowych i ustawienie ich w różnych miejscach na terenie miasta. Ścieżka rowerowa i stojaki mają być gotowe do końca lipca 2020 r.

Oferty do przetargu można składać do 24 września w Zarządzie Dróg Miejskich UM przy ul. Składowej 11. Więcej szczegółowych informacji o tym postępowaniu znajduje się na stronie www.bip.bialystok.pl.

W Białymstoku znajduje się obecnie ponad 128 km dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych oraz 660 stojaków ustawionych przez Miasto (1320 miejsc postojowych).

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here