Dzień Misia w Przedszkolu w Choroszczy

0
115

Corocznie 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia na całym świecie.  Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie od XIX wieku. Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia. Pluszaki nieodłącznie kojarzą się z beztroskim  dzieciństwem.

W dniu 25.11.2019r. dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.  Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym, jedno lub wielokolorowym przyjacielem – Misiem. A każdy z nich był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od zaprezentowania swoich maskotek. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie bawiły się przy ‘misiowych’ piosenkach. Nie zabrakło również zadań wymagających uwagi i koncentracji, takich jak: pytania do prezentacji multimedialnej na temat misiów w przyrodzie, quiz o bajkowych misiach, zgadywanki z łapką oraz misiowa gimnastyka. Każde dziecko otrzymało order pluszowego misia. Na koniec wspólnie obejrzeliśmy bajkę „Masza i Niedźwiedź” oraz „Miś Uszatek”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka. Ten wyjątkowy dzień dostarczył dzieciom mnóstwo radości, uśmiechu, pozytywnych wrażeń oraz zintegrował ich podczas wspólnej zabawy.

                                                                                                          Monika Laskowska, Małgorzata Kumpiak

gazeta.choroszcz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here