[FILM] Gęsta mgła, ślisko i ponad 140km/h

0
1222

Gęsta mgła, ograniczona widoczność oraz śliska nawierzchnia… nie przeszkodziły 33-latkowi w pokonywaniu trasy z prędkością 141km/h przy ograniczeniu do 80km/h. Kierowca bmw został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków.

Wczoraj tuż po 7.00, policjanci z białostockiej „drogówki” podczas patrolu na krajowej „ósemce”, zauważyli pędzące bmw w kierunku Białegostoku. Niepokój policjantów wzbudziła nie tylko szybka jazda kierowcy, ale również trudne warunki panujące na drodze. Znaczna prędkość w połączeniu z gęstą mgłą, ograniczoną widocznością oraz śliską nawierzchnią mogą doprowadzić do tragedii. Mundurowi już po chwili na wysokości miejscowości Łyski zatrzymali do kontroli 33-latka, który w tych warunkach jechał z prędkością 141km/h przy ograniczeniu do 80 km/h. Kierowca, który dodatkowo przewoził małe dziecko w foteliku, za swoja nieodpowiedzialną jazdę ukarany został mandatem karnym.

Policjanci przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy o rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here