Policjanci eliminują kolejnych nietrzeźwych kierowców

0
117

Decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu narażamy nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego. Pomimo nieustannych apeli, policjanci Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wciąż eliminują z ruchu pijanych kierowców. W miniony weekend mundurowi białostockiej „drogówki” zatrzymali trzy osoby, które zdecydowały się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Pomimo ciągłych apeli, w miniony weekend białostoccy policjanci zatrzymali kolejnych trzech kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. W sobotę tuż przed południem policjanci z białostockiej „drogówki” zatrzymali do kontroli citroena. Jak się okazało 43-latek prowadził „na podwójnym gazie”,mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.  Z kolei w trakcie sprawdzania danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Drugi z kierowców, który zdecydował się usiąść za kółko, został zatrzymany tuż po 13.00 na ulicy Produkcyjnej. 48-latek prowadził seata mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna prowadził nie mając do tego uprawnień. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce policjantów w niedzielę, tuż po 9.00. 72-latek mając blisko promil alkoholu w organizmie stracił panowanie nad kierownicą volkswagena i uderzył w słup. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Wszyscy kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Mundurowi niezmiennie apelują o zachowanie rozwagi. Siadając za kierownicę po alkoholu narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy też o stanowcze reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Nie jesteśmy nieśmiertelni, nieodpowiedzialność siadających za kierownicę po alkoholu może kosztować nas życie. Reagujmy!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here