Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku

0
25

25 mieszkańców i 17 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku przy ul. Baranowickiej zakażonych koronawirusem. Badania przeprowadzono po potwierdzeniu pierwszego przypadku COVID u jednego z mieszkańców.

 

5 października u jednego z mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku przy ul. Baranowickiej potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Pacjent 6 października zmarł w szpitalu. W związku z pierwszym przypadkiem zakażenia pobrane zostały wymazy u 26 pracowników mających kontakt z chorym i 34 mieszkańców Zespołu II Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku przy ul. Baranowickiej. Wyniki przeprowadzonych testów, które otrzymaliśmy 9 października potwierdziły zakażenie 25 mieszkańców oraz 17 pracowników Zespołu II.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się o zakażeniu pracownika pracującego w innym zespole Domu Pomocy Społecznej – w Zespole I.  Pracownik nie miał żadnych objawów, a badanie robił z powodu okoliczności nie związanych z pracą w DPS. W związku z tym do badania zgłoszonych zostało kolejnych 25 pracowników i 34 mieszkańców. Obecnie badania są trakcie realizacji.

Pracownicy i mieszkańcy poszczególnych zespołów nie maja ze sobą kontaktu. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przebywają w pokojach, tam też jedzą posiłki. Pracownicy wchodzą tam zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej, monitorują ich stan zdrowia (temperatura, obserwacja, oddechy), konsultują się z lekarzem POZ, podają posiłki, pomagają przy codziennych czynnościach.

Artykuł przedstawia stan na 9 października godz. 16.50

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here